Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Pijani na drogach

18.04.2019

Pisz

Znów pijani kierowcy na drogach regionu. Tym razem to policjanci z Pisza zatrzymali dwóch nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego.

Pierwszego z nich, patrol zatrzymał  17 kwietnia po godz. 10.00 w miejscowości Maldanin do kontroli drogowej. 46-letni kierowca Audi miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie, co stanowi wykroczenie, zagrożone karą aresztu albo grzywny nie niższej niż 50 złotych. Kierowca ten stracił prawo jazdy.

Kilka minut później doszło do kolizji w Piszu. Kierujący oplem uderzył w hydrant, a następnie w drzewo. Jak się okazało 66-letni mieszkaniec tego miasta miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna jechał bez prawa jazdy. Uprawnienia stracił kilka lat temu za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Warto wspomnieć jeszcze o 31-letnim kierowcy Seata, zatrzymanym do kontroli drogowej w miniony poniedziałek (15 kwietnia br.). Patrol piskiej drogówki zwrócił uwagę na ten samochód, ponieważ jechał on przez miejscowość Babrosty ze znaczną prędkością. Pomiar wykazał 103 km/h w trenie zabudowanym.

Za kierownicą siedział 31-letni mieszkaniec Szczytna, od którego wyraźnie czuć było alkohol. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko promil alkoholu w organizmie.

31-latek jechał bez prawa jazdy i, jak ustalili policjanci, mężczyzna ten nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania.

Kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę, będąc pod działaniem alkoholu, muszą się liczyć z konsekwencjami swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet na okres 15 lat.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: wk