Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Pijani na drogach powiatu gołdapskiego

11.01.2021

Gołdap

Na miejscu trzech zdarzeń drogowych pracowali w miniony weekend gołdapscy policjanci.

Do pierwszego z nich doszło w sobotę (09.01.21) przy ulicy Stadionowej, kilka minut po północy. Kierujący osobowym volkswagenem stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie. Okazało się, że Bartosz M., oprócz tego, że jechał za szybko, miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna jechał sam i nic mu się nie stało. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Do kolejnego zdarzenia doszło w sobotę (09.01.21) na trasie Grabowo – Pogorzel. Dyżurny gołdapskiej komendy otrzymał zgłoszenie z informacją, że kobieta ma dolegliwości zdrowotne, które mogły powstać na skutek wypadku drogowego. Mundurowi ustalili, że kierowca toyoty po uderzeniu w drzewo, zabrał auto i poszkodowaną pasażerkę z miejsca zdarzenia. Okazało się, że oboje byli pijani. Badanie alkomatem wykazało, że 32-letni kierowca miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdów. Policjanci wszczęli dochodzenie, które ma wyjaśnić przyczyny i okoliczności wypadku.

Do trzeciego zdarzenia doszło w niedzielę (10.01.21) na skrzyżowaniu ulic Matejki i Placu Zwycięstwa w Gołdapi. Kierująca citroenem nie ustąpiła pierwszeństwa kierowcy volvo i doprowadziła do kolizji. Sprawczyni została ukarana mandatem.

W związku z pogorszeniem się pogody i opadami śniegu, gołdapscy policjanci apelują o zachowanie ostrożności i rozwagę podczas jazdy.

Autor: IW
Źródło: KPP Gołdap