Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Pijani na wodzie i lądzie. Wpadło 40 nietrzeźwych kierowców

11.08.2020

warmińsko-mazurskie

Wobec pijanych kierowców i sterników interweniowali w miniony weekend policjanci w regionie. Na drogach zatrzymano około 40 nietrzeźwych.

2,5 promila wskazał alkomat u 56-latka zatrzymanego w sobotę (08.08.) w gminie Prostki. Mężczyzna miał problem z zachowaniem równowagi i bełkotliwą mowę.
– To reakcja świadków zapobiegła tragedii na drodze- informuje Agata Kulikowska de Nałęcz, oficer prasowy ełckiej policji.

Również dzięki prawidłowej reakcji świadków ujęty został kierowca vw transportera, który spowodował kolizję. Mając 2 promile najechał na prawidłowo zaparkowany pojazd. Mężczyzna ten stanie przed sądem.
Mandatami po 500 złotych zostali ukarani dwaj rowerzyści, których patrol ruchu drogowego zatrzymał w Ełku. Każdy z kierujących jednośladem miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Sąd zdecyduje o przyszłości 23-latka zatrzymanego przez piskich policjantów. Mężczyzna skontrolowany został w miejscowości Końcewo , w gminie Ruciane Nida. Badanie kierowcy vw wykazało, że jest on pod działaniem środków odurzających. Pobrana została od niego krew do dalszych badań. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy.

Policjanci interweniowali też na wodzie. 23-latek pływał po Jeziorze Ełckim rowerem wodnym mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Został ukarany mandatem.

Po raz kolejny pracowity weekend mieli też policyjni wodniacy w powiecie piskim, licznie odwiedzanym przez turystów.
Wykroczenie popełnił 34-letni mieszkaniec Radomia, który pływał łodzią motorową mając 0,3 promila alkoholu w organizmie. Więcej, bo 0,7 promila alkomat wskazał u 41-latka z Sypniewa, który również stanął za sterem łodzi motorowej. Obaj skontrolowani zostali na jeziorze Bełdany.

Pijani sternicy ponoszą taką samą odpowiedzialność karną jak nietrzeźwi kierowcy na drogach- przypominają policjanci.

Źródło: KWP w Olsztynie, Radio 5 
Autor artykułu: jwe