Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Pijany i pod wpływem narkotyków uderzył w drzewo. Chwilę wcześniej z auta wysiedli pasażerowie

27.01.2020

powiat ełcki

Pod wpływem alkoholu i środków odurzających był kierowca BMW, który w niedzielę (26.01) na trasie Oracze – Siedliska stracił panowanie nad autem i uderzył w drzewo.

27-latka zakleszczonego w pojeździe przy użyciu specjalistycznego sprzętu uwolnili strażacy. Kierowca z obrażeniami ciała przewieziony został do szpitala. Z uwagi na jego stan nie można było przeprowadzić badania stanu trzeźwości.

– Wstępne badania wykazały, że był pod wpływem alkoholu i narkotyków. Pobrano mu krew do badań specjalistycznych, które mają dokładnie określić zawartość alkoholu i środków odurzających – informuje Agata Kulikowska de Nałęcz, oficer prasowy ełckiej policji.

Policjanci ustalili też, że mężczyzna zabrał auto koledze bez jego pozwolenia i zgody.

Z naszych ustaleń wynika natomiast, że kilka minut przed wypadkiem z samochodu wysiadło troje pasażerów. Po przejechaniu około 200 metrów, 27-latek stracił panowanie nad autem i uderzył w drzewo. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku.

W miniony weekend w powiecie ełckim doszło w sumie do trzech zdarzeń drogowych, których sprawcami byli pijani kierowcy.

W wiadomościach Radia 5 mówiliśmy już o sobotnim (25.01) wypadku na trasie z Regla do Ełku. 22-letni kierowca BMW, który wjechał do rowu, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dwaj także pijani pasażerowie ze złamaniami przetransportowani zostali do szpitala.

Blisko 2 promile miał też kierowca zatrzymany przez policjantów w nocy z piątku na sobotę (24-25.01) w gminie Kalinowo.

Wszyscy pijani kierowcy ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

Źródło: KPP w Ełku, Radio 5
Autor artykułu: jwe