Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta 21 lutego 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Daniel Bobrowski
Tomek Suchocki

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Pijany lekarz zwolniony

Foto: radio5.com.pl

Suwałki

Lekarz z suwalskiego szpitala, który pełnił dyżur będąc pod wpływem alkoholu stracił pracę. Chodzi o mężczyznę, którego w sobotę (28.01) w Szpitalu Wojewódzkim w Suwałkach zatrzymali miejscowi policjanci. Dyżurny policji dostał bowiem zawiadomienie, że w placówce pracuje nietrzeźwy lekarz. Mężczyzna został przewieziony do komendy policji i poddany badaniu alkomatem. Urządzenie pokazało 1 promil alkoholu w organizmie. Jak powiedział Radiu 5 Adam Szałanda, dyrektor placówki, mężczyzna został natychmiast zwolniony z pracy. Według dyrektora nie doszło do narażenia bezpieczeństwa żadnego z pacjentów szpitala. Lekarz pracował w suwalskim szpitalu niecały rok.
Policja prowadzi postępowanie na podstawie artykułu 160, paragrafu drugiego: jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Autor: AP     Źródło: Radio 5Data: 1 lutego 2017

   
Tagi:

15 Komentarzy

 1. Mama Odpowiedz

  Niestety ze względu na personel, kobiety coraz częściej wybierają szpital w Białymstoku. Jeżeli lekarz na sali porodowej mając kilka kobiet rodzących, ma czas by wypalić paczkę papierosów, a dymem papierosowym będzie „umilać” czas kobietom rodzącym , to nie ma się czemu dziwić… Ponadto kultura języka też pozostawia wiele do życzenia…

 2. masakra Odpowiedz

  W Sejnach nie brakuje lekarzy, którzy z różnych względów nie powinni wykonywać tego zawodu. Wiadomość, że ten lekarz przeszedł właśnie do Sejn (bez względu na to czy to tylko plotka) mrozi krew w żyłach. Nie wiem dlaczego nie ma tam częstych kontroli, skoro fakty są takie, że kobiety uciekają leczyć się do Białegostoku. Przecież gdzieś musi tkwić przyczyna.

 3. Kokon Odpowiedz

  Sejny żądzą się swoimi prawami i tyle. To jest miejscowość jeszcze bardziej zacofana od Suwałk. Kto Ci tam na kontrolę przyjedzie -w Białymstoku to z wydziału kontroli nawet nie wiedzą gdzie są Sejny -a wy ludzie abstynencji w tym szpitalu wymagacie Na zdrowie ?

 4. boy z recepcji Odpowiedz

  Jakoby Sejny go nie chciały. No cóż, jest wiele placówek w regionie i Polsce, które pewnie go bezproblemowo przyjmą.

 5. Pacjent 99 Odpowiedz

  Ludzie kiedy wreszcie w waszym dziennikarstwie zapanuje porządek. Zdarzenie w Suwałkach tak ?
  to dlaczego na zdjęciu jest Ełcka Izba Przyjęć. To jest poniżej krytyki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.