Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

„Piknik rodzinny z ogrodami”

15.09.2018

Suwałki

„Piknik rodzinny z ogrodami” odbył się w sobotę (15.09.18) na placu pomiędzy ulicami Świerkową i Nowomiejską w Suwałkach. To pierwsze tego typu obchody dnia działkowca w mieście, skierowane do wszystkich osób posiadających ogrody działkowe na terenie miasta Suwałki. Jak mówił Sławomir Harasz, prezes Rodzinnego Ogrodu Działkowego OAZA, to był dobry rok dla działkowców, a sama impreza, to bardzo dobry pomysł.

Podczas pikniku wręczone zostały nagrody i odznaczenia działkowcom, rozstrzygnięty został konkurs wiedzy o ogrodach działkowych oraz doroczny konkursu Prezydenta Miasta Suwałk pod nazwą ,,Gdzie te pięknie ogrody i kwieciste balkony”. Do 22. edycji konkursu zgłosiło się 186 osób. Inicjatywa, jak przyznaje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, ma na celu upiększanie wyglądu Suwałk.

Piknik, to również gry i zabawy dla najmłodszych oraz pokaz grupy tanecznej ze Szkoły Podstawowej nr 6. Na scenie zabawę umilały zespoły: Beciaki, Ocean Życia, Wspomnień Czar i Suwalskie Starszaki. Gwiazdą wieczoru był zespół Jorrgus.


Autor: DZ