Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

„Piknik rodzinny z ogrodami”

14.09.2019

Suwałki

Piknik Rodzinny z Ogrodami odbył się w sobotę (14.09) w Suwałkach. Już po raz drugi, na terenach zielonych pomiędzy ulicami Świerkową i Nowomiejską spotkali się działkowcy, którzy na co dzień pracują i odpoczywają w swoich ogrodach. Była projekcja filmu, promującego Rodzinne Ogródki Działkowe w Suwałkach. Nie zabrakło konkursów dla publiczności. Na najmłodszych czekały darmowe dmuchańce, zjeżdżalnie i tor przeszkód. Jak mówi Jan Wiszniewiski, prezes Rodzinnego Ogrodu Działkowego MALINKA, kontakt z przyrodą to przepis na wypoczynek idealny.

 

Podczas pikniku wręczano nagrody i odznaczenia Polskiego Związku Działkowców. Ogłoszono też wyniki corocznego konkursu „Gdzie te piękne ogrody i kwieciste balkony”. – Konkurs z roku na rok cieszy się niesłabnącą popularnością – mówi Zdzisław Przełomiec, przewodniczący Rady Miejskiej.

Przypomnijmy, w konkursie nagradzani są miejscy ogrodnicy, którzy sadzą kwiaty i dbają o wygląd balkonów, ogródków przydomowych i przyblokowych. „Piknik rodzinny z ogrodami” zakończył występ zespołu „Łukash”.

Autor: mz