Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Piracką paradą rozpoczął się 28. finał WOŚP w Ełku

12.01.2020

Ełk

Barwna parada piracka rozpoczęła główną część atrakcji 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ełku. Wolontariusze, w towarzystwie mieszkańców miasta, przemaszerowali ulicą Armii Krajowej do Ełckiego Centrum Kultury.

Na ulice miasta wyszło około 300 osób z puszkami w ręku. – Nie da rady nas dzisiaj nie spotkać – mówiła Emilia Borawska, szefowa ełckiego sztabu WOŚP.

Dary od Wielkiej Orkiestry trafiają do ełckiego szpitala miejskiego od 1998 roku. W większości jest to sprzęt do ratowania życia i zdrowia noworodków – inkubatory czy sprzęt do badania słuchu.

Jak mówił nam Maciej Wojciechowski, naczelny lekarz szpitala „Pro-Medica”, specjalistycznych urządzeń przybyło w placówce szczególnie w ostatnim roku.

W całym kraju kwestuje blisko 120 tysięcy wolontariuszy. My zapytaliśmy tych w Ełku, jak reagują na nich przechodnie.

– Ludzie wrzucający pieniądze do puszek są przyjaźni, ale są też tacy, którzy nas omijają – przyznała Lena, która z koleżankami zbierała datki w Parku Solidarności.

W tym roku orkiestra gra na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej. Dzięki poprzednim edycjom akcji, na konto fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafił już ponad miliard złotych.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: tg