Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Piscy policjanci uratowali kobietę

03.01.2020

Pisz

Policjanci piskiej drogówki uratowali starszą kobietę, która zasłabła na przejściu dla pieszych. Patrol piskiej drogówki w składzie: sierż. szt. Marin Dąbkowski i st. post. Jakub Wygnał zauważył, leżącą na środku przejścia dla pieszych, starszą kobietę. Zdarzenie to miało miejsce w czwartek (02.01.2020) przed południem, na ul. Okopowej w Piszu. Wszystko wyglądało tak, jakby doszło do wypadku i potrącenia pieszej przez samochód.

Tymczasem w rozmowie ze świadkami zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że kobieta, przechodząc przez ulicę, nagle upadła. Okazało się, że straciła przytomność. W tej sytuacji policjanci natychmiast przystąpili do udzielania jej pierwszej pomocy przedmedycznej. 72-letnia mieszkanka Pisza, dzięki funkcjonariuszom, odzyskała czynności życiowe. Na miejsce przyjechało też pogotowie ratunkowe, które zabrało kobietę do szpitala w Ełku.

Szybka i skuteczna reakcja sierż. szt. Marcina Dąbkowskiego i st. post. Jakuba Wygnała najprawdopodobniej uratowała życie 72-letniej mieszkance Pisza.

Źródło: KPP Pisz
Autor artykułu: wm