Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty 23 maja 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Marcin Banachowski
Marcin Banachowski

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Plac zabaw i ścieżka


Znamy już inwestycje jakie zrealizowane zostaną w ramach gołdapskiego Budżetu Obywatelskiego. W tegorocznej edycji nowością były dwie listy projektów- jedna obejmująca swoim zasięgiem miasto i druga na terenie wiejskiej gminy Gołdap. Mieszkańcy mogli oddać po jednym głosie na każdą z list. O rozdysponowaniu w sumie 150 tys złotych zdecydowało 1350 poprawnie oddanych głosów.

Cieszący się największą popularnością projekt w mieście to utworzenie Placu Zabaw „Hasanka”. Ta propozycja uzyskała 282 głosy. Nowy plac zabaw dla dzieci powstanie w parku przy ulicy Wojska Polskiego. Wyposażony zostanie w zabawki posiadające niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa. Ze względu na wartość przedsięwzięcia, będzie to jedyne działanie zrealizowane w mieście.

Na terenie wiejskiej gminy Gołdap zwyciężył wniosek pod nazwą „Ścieżka pieszo-rowerowa na szlaku Green Velo”. Dotyczy on wykonania asfaltowej ścieżki o długości 270 metrów we wsi Botkuny łączącej fragmenty szlaku rowerowego Green Velo. Powstanie ścieżki ma przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców, rowerzystów i innych uczestników ruchu. Na tą inwestycję oddano 445 głosów.

Data: 13 lutego 2018

   
Tagi:
Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.