Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Płynie po rekord świata – 170 km wpław bez wychodzenia z wody

16.07.2019

Region

Krzysztof Gajewski płynie po rekord świata przez Wielkie Jeziora Mazurskie. Bicie rekordu polega na przepłynięciu 170 kilometrów bez wychodzenia z wody.

Wyruszył w poniedziałek (15.07.) o 14:00 z plaży pod Węgorzewem. Trasa wiedzie przez jeziora Mamry, Dargin, Kisajno,Niegocin, Tałty czy Śniardwy. Przy moście w Okartowie pod Orzyszem Krzysztof Gajewski zrobi nawrót i tą samą trasą popłynie w drogę powrotną.

Organizatorzy wyczynu wrocławskiego trenera na bieżąco informują o postępach na Facebook’u. Według informacji jakie znajdziemy na profilu, przepłynięcie 170 km może zająć nawet 72 godziny, ale jeśli pływak utrzyma tempo, może swoją przeprawę skończyć nawet po 65 godzinach.

Po 23-ech godzinach w wodzie, Krzysztof Gajewski przepłynął prawie 60 kilometrów i zbliżał się powoli do Mikołajek. (stan na 16.07. godz. 13:00)

Przez cały czas przeprawy po mazurskich jeziorach, pływakowi towarzyszy kajak i łódź z obserwatorem próby pobicia rekordu. Zadaniem obserwatora jest pilnowanie, czy pływak przestrzega zasad. Nie może on używać pianek neoprenowych, sprzętu wspomagającego pływanie, ale nie może też stawać na dnie czy trzymać się łodzi.

Projekt objął patronatem między innymi burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz oraz Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie.

Obecny rekord należy do amerykanki i wynosi 168 kilometrów.

Postępy w wyczynie trenera można śledzić na profilu „Krzysztof Gajewski – #pływanie_bez_ piany” na Facebook’u. Pływak ma też nadajnik gps, a mapę z jego dokładną lokalizacją można zobaczyć na stronie plywaniebezpiany.pl

Źródło: plywaniebezpiany.pl, Facebook – Krzysztof Gajewski
Autor: tg