Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Po co nowy urzędnik?

14.01.2021

Suwałki

Suwalski magistrat powtórzy konkurs na osobę, która zajmie się ochroną zdrowia. Po pierwszym nie udało się wyłonić odpowiedniego pracownika. Zgłosiło się siedem osób, ale sześć odpadło, bo nie spełniało kryteriów, a ostatnia nie zyskała przychylności komisji. Teraz magistrat powtórzy konkurs, ale obniży wymagania. W pierwszym konkursie obejmowały wykształcenie medyczne i doświadczenie w administracji.

Przypomnijmy, że powołania osoby zajmującej się szeroko rozumianą ochroną zdrowia mieszkańców Suwałk chcą miejscy radni Zbigniew De-Mezer z klubu „Łączą nas Suwałki” i Jacek Roszkowski z Prawa i Sprawiedliwości. W tym celu w listopadzie wystąpili do Czesława Renkiewicza, prezydenta Suwałk. Zbigniew De-Mezer cieszy się, że miasto zdecydowało się na poszukiwania osoby.

Zdaniem radnych nowy urzędnik jest potrzebny, bo miasto realizuje i współpracuje w szeregu działań z zakresu ochrony zdrowia. Zbigniew De-Mezer, pytany, po co w ratuszu nowy urzędnik, wymienia kilka zagadnień i problemów, jak brak nocnej opieki stomatologicznej czy koronera. – Fajnie, aby w ratuszu była osoba, która wie, jak rozwiązać takie problemy – wyjaśnia radny.

Autor: AP