Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Po pijanemu i za szybko

06.08.2018

Ełk

Po pijanemu i za szybko. Wobec pijanych, przekraczających dozwoloną prędkość i jeżdżących bez uprawnień kierowców, interweniowali w miniony weekend ełccy policjanci.

Funkcjonariusze zatrzymali w sumie trzech nietrzeźwych kierowców.
Niechlubnym rekordzistą okazał się 37-letni mieszkaniec Ełku, który prowadził auto mając 1,8 promila alkoholu w organizmie.
1,2 promila wskazał alkomat u mieszkańca gminy Prostki, który skręcając uderzył w zaparkowany samochód uszkadzając go.

Policjanci po raz kolejny przypominają, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy na co najmniej 3 lata oraz świadczenie pieniężne w wysokości co najmniej 5 tys. zł.

Policjanci interweniowali również wobec kierowców jeżdżących za szybko.
36-letni mieszkaniec Olecka w Nowej Wsi Ełckiej przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 56 km/h. O ponad 50 km/ h w terenie zabudowanym prędkość przekroczył również 42-letni mieszkaniec Ełku.

– Mężczyzna miał już wcześniej zatrzymane prawo jazdy za takie przewinienie – informuje Agata Jonik z Komendy Powiatowej Policji w Ełku.
I przypomina: za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h obligatoryjne jest zatrzymanie prawa jazdy na trzy miesiące. Kierowca, który prowadzi samochód mimo takiego zakazu, musi liczyć się z tym, że okres zatrzymania jego prawa jazdy wzrośnie z 3 do 6 miesięcy. Kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnienia do kierowania pojazdami – jego przywrócenie wiązać się będzie z koniecznością zdania egzaminu.

Źródło: KPP w Ełku
Autor artykułu: jwe