Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Pobiegną po zmroku

18.02.2016

Miejskie święto biegania czeka w maju na suwalczan. 100 dni przed festiwalem biegów władze Ośrodka Sportu i Rekreacji zwołały konferencję prasową, na której przedstawiły szczegóły wydarzenia. Sympatycy sportu będą mogli wybrać jeden z ośmiu dystansów. Swoje siły sprawdzą zarówno dzieci, jak i dorośli. Będzie sztafeta, „suwalskie debiuty”, czyli bieg dla początkujących oraz bieg główny na dystansie ponad 10 kilometrów. – To, co wyróżnia suwalski event, to bez wątpienia wyjątkowa formuła, bo rywalizacja będzie odbywać się w późnych godzinach popołudniowych i po zmroku – mówi Waldemar Borysewicz, dyrektor OSiR-u.

Główną areną zmagań uczestników Reso Suwałki 10,5, będzie Plac Marii Konopnickiej. Atestowana trasa przez Polski Związek Lekkiej Atletyki będzie przebiegała między innymi ulicami Kościuszki i Noniewicza. Festiwal ma przede wszystkim kultywować wśród suwalczan zdrowy tryb życia – mówi Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Na mecie na wszystkich uczestników czekać będą medale oraz nagrody rzeczowe i pieniężne. Reso Suwałki 10,5 odbędzie się w ostatnią sobotę maja. Gościem honorowym będzie Jan Huruk, mistrz Polski, uczestnik największych maratonów na świecie i olimpijczyk z Barcelony.