Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta 21 lutego 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Daniel Bobrowski
Tomek Suchocki

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Pociąg śmiertelnie potrącił kobietę

Foto: Radio 5

Giżycko

Śmiertelny wypadek kolejowy w okolicach Giżycka. Dziś około godziny 17.50, pociąg relacji Olsztyn-Ełk śmiertelnie potrącił kobietę. Tożsamość ofiary ustalają giżyccy policjanci. Jak informuje Radio 5 Daniel Romańczyk z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku, do wypadku doszło na trasie kolejowej na wysokości miejscowości Wilkasy. Policjanci przesłuchują świadków i pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Ruch pociągów został wstrzymany, zorganizowano transport zastępczy.

Autor: ate     Źródło: Radio 5 Data: 15 sierpnia 2016

   

7 Komentarzy

 1. pasażerka Odpowiedz

  Niestety podróżowałam tym pociągiem. Docelowo miałam być w Gdańsku 22-23.
  A teraz kilka słów o tym co naprawdę się działo:
  1. Transportu zastępczego nie było. Tzn. poszła taka plotka, że przyjechał specjalnie dla nas pociąg. A tak naprawdę czekaliśmy ponad dwie godziny na pociąg, który po prostu jechał z olsztyna planowo. Konduktor mówił też, że pociągi do Warszawy i Gdańska na nas czekają i spokojnie się przesiądziemy. Bzdura. Musieliśmy czekać w Olsztynie prawie 6 godzin w środku nocy. Skoro tak pkp zawaliło sprawę, to wypadałoby zorganizować chociaż gorącą herbatę.
  2. Obsługa pociągu nie zatroszczyła się o to, żeby tej kobiecie okazać szacunek. Zamiast jakoś zakryć ciało, pół pociągu ciekawskich wylazło i bawiło się w prokuratorów.
  3. Nie było żadnej informacji. Panika wzrastała, bo byli ci samozwańczy prokuratorzy. I ludzie nie wiedzieli co się dzieje, czy mają gdzieś dzwonić po rodzinę, czy cokolwiek. Jeden opowiadał jak to okropnie wygląda, drugi, że to zwierzę a nie kobieta, a trzeci, że to wina maszynisty itd. Totalny brak zorganizowania. A wystarczyłoby rozgonić gapiów i informować.
  Podsumowując: w Gdańsku byliśmy o 5.20. Podróż z Ełku trwała 12 h 40 min. Zwrotu za bilety nie dostaniemy. Pozdrawiam PKP.

  1. 0wilkasy0 Odpowiedz

   A ja bym była w tej sytuacji bardziej wyrozumiała dla pracowników. Dla nich to była sytuacja niezwykle nieprzyjemna i stresująca. Więc:
   1. Nie wina to konduktorów przebywających na miejscu wypadku, że pociąg zastępczy przyjechał kiedy przyjechał. Telepatycznie nie da rady niczego przyspieszyć. A może i dostawał błędne informacje z Olsztyna.
   2. Obsługa pociągu najzwyczajniej w świecie NIE MOGŁA nic zrobić z ciałem do przyjazdu policji/ pogotowia/ prokuratora, aby nie zatrzeć wszelkich śladów. To nie zwierzę, że można usunąć tarasujące ciało w drogi, to ludzkie ciało, dowód w śledztwie. Mieli ingerować w zwłoki, żeby ich oskarżono później o zacieranie śladów? Zresztą, czym mieli je zakryć? Mundurami czy gałęziami z lasu?
   3. A to już nie wina PKP czy pracowników, że pasażerowie wyszli na zewnątrz zamiast czekać na swoich miejscach, żeby nie zwiększać zamieszania. Ktoś, kto jest wyrozumiały i ma wyczucie taktu nie wyszedłby komentować złośliwie lub rzucać swoich teorii, czy plotek. To już kwestia mentalności naszego kochanego społeczeństwa.
   Takie zdarzenie, to straszna sytuacja, rozumiem że w ludziach rosną nerwy w takim momencie i dają się ponieść emocjom. Ale pamiętajmy, że obsługa pociągu to też ludzie, postawieniu w obliczu tej samej niespodziewanej, nerwowej sytuacji, bądźmy dla nich wyrozumiali. Tym bardziej że to nie my, pasażerowie teraz będziemy ciągani po sądach i stawiani do odpowiedzialności, tylko oni.
   P.S. Trzeba też pamiętać, że władze PKP ostatnimi czasy zmieniły rangę wielu stacji. Aby nie wydawać tylu pieniędzy pozwalniano dróżników i stacje zdegradowano na przystanki. W tym przypadku już nie ma mowy o przekierowywaniu pociągów w trakcie jazdy na inne tory, trzeba stać i czekać na mijankę. To też mogło spowodować brak transportu zastępczego
   Niestety, takie sytuacje się zdarzają, nikt nie jest w stanie im zapobiec. Przykra sprawa, ale co zrobić. Nie wszystko da radę iść po naszej myśli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.