Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Podlaskie Forum Gospodarcze

20.06.2018

Suwałki

Już nie tylko brak infrastruktury drogowej, ale też rąk do pracy, to największe bolączki przedsiębiorców z Suwalszczyzny. O ich problemach rozmawiali w środę (20.06) w Suwałkach uczestnicy Podlaskiego Forum Gospodarczego, które skupia przedstawicieli władz trzech największych miast województwa podlaskiego. Była mowa o strategii rozwoju województwa, miejscu Suwałk i bieżących sprawach. Spotkaniu przewodniczył Witold Karczewski, przewodniczący Forum i prezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku.

Naprzeciw potrzebom przedsiębiorców próbuje wychodzić miejscowy samorząd. O ile miasto nie ma większego wpływu na budowę dróg ekspresowych, to może wspierać poszerzanie strefy ekonomicznej i budować lotnisko.

Komunikacyjna sytuacja, zdaniem Czesława Renkiewicza, prezydenta Suwałk, może zmienić się za kilka lat. Via Baltica ma być gotowa do 2023 roku. Miasto zabiega też o lepszą drogę do Białegostoku. Gorzej wygląda sprawa budowy Rail Baltica. Natomiast najbliższa jest budowa wspomnianego lotniska.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu:AP