Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Podsumowanie piłkarskiego weekendu

04.11.2019

Region

Znicz Biała Piska umacnia się na pozycji wicelidera I grupy III Ligi. Podopieczni Ryszarda Borkowskiego odnieśli 8 zwycięstwo z rzędu – na własnym stadionie pokonali Olimpię Zambrów 3 : 0, po dwóch golach Patryka Gądka i jednym trafieniu Bartosza Giełażyna. Piłkarze z Białej Piskiej mają obecnie 31 punktów i do lidera – ostródzkiego Sokoła, tracą jedynie 4 oczka. W następnej kolejce zmierzą się, na wyjeździe, z drużyną z końcówki tabeli – Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

Serię meczów bez porażki kontynuuje także ełcki Mazur. Tym razem podopieczni Przemysława Kołłątaja nie dali szans outsiderowi – Tęczy Biskupiec, wygrywając na boisku rywala 3 do 1 po golach: Cichego, Gosiewskiego i Dorszewskiego. Po 14 kolejkach Mazur, z dorobkiem 19 punktów, awansował na 8 miejsce w tabeli ForBet IV Ligi. W sobotę 9 listopada o 13:30 ełczanie zagrają na Stadionie im. Stefana Marcinkiewicza ostatni mecz rundy jesiennej – przeciwnikiem będą rezerwy elbląskiej Olimpii.

W 14 kolejce rozgrywek o mistrzostwo ForBet IV Ligi nastąpiło wreszcie przełamanie serii porażek Giżyckich Mamr – podopieczni Karola Lemechy pokonali przed własną publicznością Polonię Lidzbark Warmiński 2 do 1 i powrócili na 5 miejsce w tabeli, mając na koncie 22 punkty. W sobotę giżycczanie grają w Lubawie z tamtejszym Motorem. Początek tego spotkania o 13:30.

Na koniec warmińsko-mazurska klasa okręgowa. W 14. kolejce rozgrywek Czarni Olecko bezbramkowo zremisowali w Reszlu z Orlętami, Rominta Gołdap wysoko, bo 6 do 2, pokonała w Rożnowie tamtejszy LKS, a Vęgoria Węgorzewo na własnym stadionie uległa Śniardwom Orzysz 1 do 3. Rominta jest obecnie na drugim miejscu w tabeli, Śniardwy na 6-tym, Vęgoria na 12-tym zaś Czarni Olecko na 14 pozycji.

Źródło: Radio 5
Autor: ts