Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Podwójny rocznik im niestraszny

28.06.2019

Ełk

Dwa razy więcej chętnych do nauki w ełckich szkołach średnich. Urzędnicy starostwa powiatowego otworzyli system z danymi, dotyczącymi naboru do szkół. Okazało się, że w tym roku chęć nauki zgłosiło około 2 tysięcy młodych ludzi. To dwa razy więcej niż w poprzednich latach.

Taka sytuacja to efekt reformy oświaty i likwidacji gimnazjów. Młodzież ostatnich klas gimnazjalnych wraz z kończącymi podstawówki ruszyła „na podbój” szkół średnich.

– Mimo to poradzimy sobie i przygotowujemy symulację, by jak najwięcej uczniów uczyło się w wybranych szkołach – mówi Marek Chojnowski, starosta powiatu ełckiego.

Sporym zainteresowaniem cieszą się ogólniaki. Ale w tym roku rekordowa liczba chętnych jest w klasach techników Zespołu Szkół nr 5 w Ełku. Na jedno miejsce średnio jest tam dwóch chętnych.

Dyrektor popularnego „ekonomiaka”, Kazimierz Czepułkowski tłumaczy to między innymi wysoką jakością kształcenia.

Jak zapewnia starosta Marek Chojnowski, wiadomo już, że w Ełku w szkołach średnich nie będzie nauki na dwie zmiany oraz sytuacji, gdy w tej samej pierwszej klasie uczyć się będą uczniowie po podstawówce i po gimnazjum. A miejsce w systemie kształcenia znajdzie każdy uczeń.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: wm, wk