Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Pogoda nie sprzyja kierowcom

09.07.2019

Giżycko

Na miejscu trzech kolizji drogowych pracowali we wtorek (09.07.) giżyccy policjanci.

Pierwsze zgłoszenie służby otrzymały około południa. Na drodze krajowej nr 59 w miejscowości Canki, na trasie z Giżycka do Rynu, kierowca suzuki wypadł na łuku z drogi i zjechał do rowu, poinformowała Iwona Chruścińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Giżycku.

Kierowca podróżował z dwójką pasażerów. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Kierowca ukarany został mandatem w wysokości 250 zł.

Do kolejnych dwóch zdarzeń, które nastąpiły po sobie, doszło na trasie Kąp -Staświny. Jedno to otarcie lusterkami pojazdów podczas manewru wyprzedzania. Gdy auta zjechały na pobocze, by wypełnić formalności związane z kolizją, doszło do kolejnej. Widząc, stojące nieopodal trasy samochody, jeden z nadjeżdżających kierowców zatrzymał się, kolejny, jadący za nim, nie wyhamował i uderzył w jego tył.

Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Jeden z kierowców odmówił przyjęcia mandatu karnego, sprawa trafi więc do sądu.

Funkcjonariusze apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do trudnych, deszczowych warunków. Przypominają też, że na mokrej nawierzchni droga hamowania jest znacznie dłuższa.

Źródło: KPP w Giżycku
Autor artykułu: jwe