Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Pogoda sprzyja remontom

11.01.2018

Nawierzchnie gruntowe zastąpiła kostka brukowa- mowa o drodze wewnętrznej we wsi Wronki Wielkie oraz ulicach Plażowej oraz Topolowej w Gołdapi. Dzięki sprzyjającej aurze, mimo kalendarzowej zimy miejscowemu samorządowi udało się zrealizować trzy inwestycje drogowe.

Z pewnością to dobra wiadomość dla mieszkańców wsi Wronki Wielkie w gminie Gołdap. Tam udało się ułożyć nową nawierzchnię z kostki betonowej na odcinku blisko 200 metrów. W ramach tej inwestycji zmodernizowano również wjazdy, a wzdłuż drogi powstał chodnik. Koszt prac to ponad 170 tys. zł, z czego 20 tys. zł pochodziło z funduszu sołeckiego Marcinowa. Sołectwo przekazało również kostkę brukową na ułożenie chodnika.

Dwie inwestycje przeprowadzono na terenie Gołdapi- mowa o ulicach Plażowej i Topolowej. Przebudowę udało się zrealizować dzięki rządowej dotacji. Z budżetu państwa dla gmin uzdrowiskowych za ponad 500 tysięcy złotych wykonano drogę z kostki betonowej, chodnik, wjazdy, a przy Topolowej powstała również kanalizacja deszczowa.