Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Pokazy łyżwiarstwa figurowego

12.08.2018

Giżycko

W sobotę (11.08) w Mazurskim Centrum Sportów Lodowych na krytym lodowisku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Giżycku odbyły się pokazy łyżwiarstwa figurowego.

Na tafli lodu w środku lata swoje talenty prezentowały dzieci trenujące łyżwiarstwo figurowe w dwóch wyróżniających się ośrodkach w Polsce, w Łodzi i Lublinie.

Po raz pierwszy zaprezentowali się również podopieczni z giżyckiej Akademii Łyżwiarskiej.

– Pokazy mają przybliżyć giżyckiej publiczności kulisy treningu i piękno tej widowiskowej, ale jakże trudnej i wymagającej dyscypliny – mówi Roman Chomicz, kierownik Mazurskiego Centrum Sportów Lodowych w Giżycku.

– Sukces wymaga poświęcenia, ponieważ uprawianie tej dyscypliny jest wielkim wyzwaniem nie tylko dla dzieci, ale też ich rodzin – mówi Jolanta Baryła, wiceprezes Miejskiego Klubu Łyżwiarstwa Figurowego w Łodzi, członek Zarządu Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego.

Co skłoniło młodych do uprawiania łyżwiarstwa figurowego? O to reporter Radia 5 pytał podopiecznych z Miejskiego Klubu Sportowego w Łodzi.

Impreza miała na celu pokazanie piękna tej dyscypliny sportu, aby przyciągnąć dzieci i młodzież do akademii łyżwiarskiej, która od niedawna zaczęła działać w Giżycku.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: ds