Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

„Pola Nadziei” zakwitły

08.04.2019

Ełk

Pola Nadziei zakwitły w Ełku. A konkretnie na placu przed Zespołem Szkół nr 2. Uczniowie placówki przyłączyli się do akcji fundacji „Pomóż im”, która w Białymstoku prowadzi Domowe Hospicjum Dla Dzieci. Wolontariusze opiekują się śmiertelnie chorymi dziećmi i ich rodzinami. W fundacji działają również lekarze i personel medyczny, który odwiedza małych pacjentów w domu. Oprócz opieki celem hospicjum jest też pomoc psychologiczna zarówno dzieciom jak i ich rodzinom.

– Nie przez przypadek to właśnie żonkil porasta Pole Nadziei – mówi Hanna Gutowska nauczyciel i opiekun Szkolnego Koła Caritas w Ełku.

Akcja jest dwuetapowa. Jesienią w specjalnie wyznaczonych miejscach sadzone są cebulki żonkili, wiosną kwiaty kwitną, i wtedy wolontariusze wręczają kwiaty przechodniom. Równocześnie prowadzona jest kwesta na rzecz fundacji i hospicjum.

13 kwietnia w Ełku wolontariusze z Zespołu Szkół nr 2 będą kwestować w galerii Brama Mazur, następnego dnia będzie ich można spotkać na terenie całego miasta.
Arleta Garbowicz – wolontariuszka.

Pod opieką fundacji „Pomóż Im” przebywa obecnie 30 nieuleczalnie chorych dzieci. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na zaspokajanie ich potrzeb.
Mówi Hanna Gutowska

„Pola Nadziei” w Ełku powstały dzięki zaangażowaniu wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas przy Zespole Szkół nr 2, przy współpracy fundacji „Pomóż Im” i stowarzyszenia „Onkoludki”.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: wk