Imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego 20 marca 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Katarzyna Szczęsna
Monika Tyszkiewicz

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Policja ciągle „patrzy”

Foto: radio5.com.pl

Suwałki

Kamery na skrzyżowaniach suwalskich ulic zainteresowały miejskich radnych. Temat urządzeń podniósł na ostatniej sesji Karol Korneluk, radny Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Pytał do czego służy monitoring, który w ostatnim czasie pojawił się na słupach przy skrzyżowaniach. Chciał wiedzieć, co dokładnie rejestrują kamery.

Okazuje się, że kamery wiszą nie bez powodu. Rejestrują drogowe wykroczenia. Policja ciągle „patrzy”, czyli jak wyjaśniał nadkomisarz Adam Miezianko, pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Suwałkach, kamery są w podglądzie, a sprawcy rozliczani.

Radny mówił o ulicach Pułaskiego i Utracie ale kamery są niemal w całym mieście. Przy ulicy Noniewicza „pilnują”, czy kierowcy wyjeżdżający z Osiedla Korczaka przy jednym z marketów  nie łamią zakazu skrętu w lewo.  Na ulicy Powstańców Wielkopolskich kamery pomagają ustalić kierowców ciężarówek  łamiących ograniczenia dotyczące tonażu pojazdów. Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk przypominał, że to właśnie sami radni prosili o monitoring tego rejonu pod kątem ciężarówek.

Autor: AP     Źródło: Radio 5Data: 19 czerwca 2017

   
Tagi:

4 Komentarzy

  1. Polka Odpowiedz

    Ha ha ha totalna bzdura!!! Parę dni temu tiry od Utraty przez Pułaskiego jechały dwoma pasami! Mało tego, przy PKS stała policja i nic nie zrobili…… Śmiech na sali

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.