Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Policja prosi o nagrania z aut z dnia napadu

19.02.2018

Piscy policjanci wciąż poszukują sprawców piątkowego (16.02.) napadu na właściciela kantoru wymiany walut. Pomocne mogą okazać się nagrania z prywatnych kamerek samochodowych- oceniają mundurowi i apelują do kierowców o pomoc.

Jak już informowaliśmy w wiadomościach Radia 5, do napadu na właściciela kantoru wymiany walut doszło w piątek (16.02.) około godziny 17:00. Nieznani dotąd zamaskowani sprawcy zaatakowali mężczyznę i ukradli mu plecak z pieniędzmi. Policja nie informuje, jaka kwota została skradziona. Sprawcy oddalili się z łupem uciekając VW, w kierunku którego właściciel kantoru oddał kilka strzałów wybijając tylną szybę. Auto porzucone na terenie miasta policjanci zabezpieczyli następnego dnia po napadzie- w sobotę (17.02.). Stało się to dzięki informacji przekazanej przez anonimowego świadka.

– Funkcjonariusze prowadzą szeroko zakrojone działania, aby ustalić i zatrzymać sprawców napadu – podkreśla Anna Szypczyńska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piszu.

Mundurowi proszą o udostępnienie funkcjonariuszom nagrań z aut kierowców, którzy w piątek (16.02.) jeździli ulicami Pisza – mówi Szypczyńska.