Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Policjanci odzyskali skradziony sprzęt rolniczy

23.01.2020

Grajewo

Skradziony sprzęt rolniczy o wartości blisko 40 tys. zł odzyskali grajewscy policjanci. Udało się też ustalić i zatrzymać prawdopodobnych sprawców. 30- i 56-latek usłyszeli już zarzuty i staną przed sądem.

– Zgłoszenie o prawdopodobnej próbie kradzieży ciągnika grajewscy policjanci otrzymali w poniedziałek (20.01) wieczorem – informuje Sylwia Gosiewska, oficer prasowa miejscowej komendy.

Z przekazanych funkcjonariuszom informacji wynikało, że skradziony traktor holowany był ulicami jednej z miejscowości w gminie Wąsosz. Na miejscu policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych mężczyzn. 30- i 56-latek chodzili wokół auta, którym wcześniej holowano ciągnik. Mężczyźni nie potrafili wyjaśnić mundurowym, kto przyczepił ciągnik do ich samochodu. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Na posesji młodszego z nich funkcjonariusze zabezpieczyli rozrzutnik, który też został skradziony właścicielowi traktora.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, a ze swojego postępowania będą tłumaczyć się przed sądem. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Grajewie
Autor artykułu: jwe