Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Policjanci podsumowują akcję „Alkohol i narkotyki”

17.08.2018

warmińsko-mazurskie

Warmińsko-mazurscy policjanci podsumowują akcję „Alkohol i narkotyki”. Jak sama nazwa wskazuje, działania te ukierunkowane są na wyeliminowanie kierowców wsiadających za kółko pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. W czasie działań na drogach Warmii i Mazur policjanci przebadali prawie 9 200 kierowców; 35 z nich było pod wpływem alkoholu. Żaden ze skontrolowanych nie prowadził pod wpływem narkotyków.

W gronie niechlubnych rekordzistów znalazł się 63-letni rowerzysta skontrolowany przez węgorzewskich policjantów. Mężczyzna miał blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze uniemożliwili mu dalszą jazdę i przekazali rower trzeźwej osobie. Ponad 1 promil alkomat wskazał w przypadku 27-letniego kierowcy opla zatrzymanego do kontroli w Węgorzewie. Mężczyzna nie dość, że pijany, nie miał przy sobie wymaganych dokumentów, w tym również prawa jazdy.

W powiecie giżyckim poza dwoma nietrzeźwymi rowerzystami i kierowcą osobówki, u którego alkomat wskazał pół promila, policjanci zatrzymali też kierującego koparko-ładowarką. Zatrzymany został, kiedy jechał ulicą Turystyczną w Giżycku.

Ponad 2 promile wskazał alkomat w przypadku 55-letniego mieszkańca gminy Banie Mazurskie.

Kierowcy nie unikną odpowiedzialności, ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

Źródło: KWP w Olsztynie
Autor artykułu: jwe