Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Policjanci pomagali łosiowi. W radiowóz uderzyło auto

12.12.2018

Giżycko

„W rowie pod Spytkowem leży ranny łoś” – takie zgłoszenie przyjęli we wtorek (11.12) giżyccy policjanci. – Na miejsce skierowano funkcjonariuszy, którzy faktycznie znaleźli ważące ponad 300 kilogramów zwierzę – mówi Iwona Chruścińska z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku.
Jednak podczas ratowania łosia, w stojący na poboczu radiowóz uderzyła osobówka.

W zdarzeniu nikt nie ucierpiał – policjanci byli zajęci udzielaniem pomocy zwierzęciu. Radiowóz do czasu naprawy karoserii będzie wyłączony ze służby.

Łosia, przynajmniej jeszcze na drodze, udało się uratować – trafił do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Mikołajówce w powiecie suwalskim.

Zapytaliśmy Franciszka Januszewicza, który zajmuje się w ośrodku rannymi zwierzętami, o stan łosia. Niestety, nie miał dobrych wieści.

Pamiętajmy, że tablice „Uwaga, Łosie” nie są skierowane do zwierząt, tylko do kierowców. Policjanci apelują – jeżeli przy drodze zauważymy łosia, powinniśmy bezwzględnie zwolnić i pozwolić zwierzęciu przejść. Niektóre samce mogą ważyć nawet 700 kg, co przy zderzeniu z samochodem może nawet skutkować śmiercią – zarówno łosia, jak i kierowcy.

Źródło: KPP w Giżycku, Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Mikołajówce
Autor: tg