Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Policjant ranny w pościgu

14.05.2018

Przez ponad godzinę trwał policyjny pościg za pijanym kierowcą ulicami Ełku. Pirata drogowego, który w czasie akcji potrącił jednego z funkcjonariuszy, udało się zatrzymać dopiero na leśnej drodze w okolicach miejscowości Przekopka.

Zgłoszenie o kierowcy, który może prowadzić auto pod wpływem alkoholu, oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ełku otrzymał w niedzielę (13.05.) około godziny 21:30. Opisywanego volkswagena mundurowi zauważyli na ul. Grajewskiej w Ełku.

– Mimo sygnałów dźwiękowych i błyskowych zobowiązujących do zatrzymania auta, kierowca zignorował policyjne polecenie, przyspieszył i zaczął uciekać – relacjonuje szczegóły akcji aspirant sztabowy Robert Borkowski z Komendy Powiatowej Policji w Ełku.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej 24-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawca odpowie też za potrącenie policjanta, jednak o ostatecznej kwalifikacji prawno-karnej zdecyduje Prokuratura Rejonowa w Ełku po zapoznaniu się z całością zebranych w sprawie materiałów.