Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty 23 maja 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Policjant ranny w pościgu


Przez ponad godzinę trwał policyjny pościg za pijanym kierowcą ulicami Ełku. Pirata drogowego, który w czasie akcji potrącił jednego z funkcjonariuszy, udało się zatrzymać dopiero na leśnej drodze w okolicach miejscowości Przekopka.

Zgłoszenie o kierowcy, który może prowadzić auto pod wpływem alkoholu, oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ełku otrzymał w niedzielę (13.05.) około godziny 21:30. Opisywanego volkswagena mundurowi zauważyli na ul. Grajewskiej w Ełku.

– Mimo sygnałów dźwiękowych i błyskowych zobowiązujących do zatrzymania auta, kierowca zignorował policyjne polecenie, przyspieszył i zaczął uciekać – relacjonuje szczegóły akcji aspirant sztabowy Robert Borkowski z Komendy Powiatowej Policji w Ełku.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej 24-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawca odpowie też za potrącenie policjanta, jednak o ostatecznej kwalifikacji prawno-karnej zdecyduje Prokuratura Rejonowa w Ełku po zapoznaniu się z całością zebranych w sprawie materiałów.

Data: 14 maja 2018

   
Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.