Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Policjantki po służbie pracowały przy potrąceniu pieszej

12.12.2019

Region

Policjantem jest się nie tylko w godzinach służby – udowodniły to cztery funkcjonariuszki z naszego regionu. Mimo, że na co dzień nie podejmują interwencji związanych ze zdarzeniami drogowymi, to skutecznie pracowały na miejscu potrącenia kobiety na jezdni.

Dwie z nich są oficerami prasowymi – to asp. Agnieszka Filipska z węgorzewskiej komendy i mł. asp. Iwona Chruścińska z Giżycka. Trzecia jest dzielnicową z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi – to asp. Marta Anuszkiewicz, a czwarta – asp. Mariola Jagodzińska – jest specjalistką od profilaktyki.

W środę (11.12) wracały do swoich jednostek po zakończonym szkoleniu w Olsztynie. W gminie Kętrzyn, w pobliżu miejscowości Wopławki, natknęły się na utrudnienia w ruchu.

– Chwilę wcześniej doszło tam do potrącenia kobiety na jezdni. Policjantki podzieliły się zadaniami, udzieliły pierwszej pomocy poszkodowanej i kierowały ruchem na miejscu zdarzenia – poinformował Radio 5 mł. asp. Tomasz Markowski, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Potrącona kobieta z ogólnymi potłuczeniami ciała została przetransportowana do szpitala w Kętrzynie.

Źródło: KWP w Olsztynie
Autor: tg