Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Policyjni wodniacy pomogli kobiecie w ciąży

16.08.2019

Giżycko

Dwie interwencje policyjnych wodniaków z Rynu.

Pełniąc służbę na jeziorze Tałtowisko, przetransportowali kobietę w ciąży do Mikołajek, gdzie, na potrzebującą pomocy medycznej kobietę, czekała już karetka pogotowia. Wiadomo, że poszkodowana przebywała z grupą żeglarzy na jednym z jachtów, gdy jej stan zdrowia nagle znacznie się pogorszył. Policjanci zdecydowali o przetransportowaniu jej drogą wodną, gdyż zarówno przybycie ratowników medycznych, jak i próba dotarcia jachtem, na którym przebywała poszkodowana, zajęłyby za dużo czasu. Stąd decyzja policjantów o natychmiastowym podjęciu działań.

I nie była to jedyna interwencja tego dnia (14.08.) na jeziorze Tałtowisko. Jak podkreśla Iwona Chruścińska oficer prasowy giżyckiej komendy, ważnym zadaniem policyjnych wodniaków jest eliminowanie nietrzeźwych sterników, którzy stwarzają realne zagrożenia dla siebie i innych osób.

Do 2 lat pozbawienia wolności, dotkliwa kara finansowa i utrata uprawnień grożą 27-latkowi z Puław, który kierował skuterem wodnym, mając ponad promil alkoholu w organizmie. Skuter został odholowany i przekazany wskazanej osobie, a sternik, po wykonaniu wobec niego czynności służbowych, został zwolniony. 27-latek odpowie za pływanie skuterem w stanie nietrzeźwości.

Źródło: KPP w Giżycku
Autor artykułu: jwe