Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza 19 stycznia 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Pomagajcie mądrze

Foto: radio5.com.pl

Suwałki

Przed dawaniem pieniędzy żebrakom przestrzegał w czwartek (16.03) na konferencji prasowej Leszek Lewoc, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Suwałkach. Jednocześnie przedstawił szereg informacji na temat żebractwa i bezdomności nad Czarną Hańczą. Z badań MOPRu wynika, że w Suwałkach jest ponad 50 bezdomnych. Dwóch z nich deklaruje, że utrzymuje się właśnie z żebractwa. Z obserwacji MOPRu wynika jednak, że takich osób jest więcej, siedem-osiem. Żebrają głównie w okolicach marketów i czasami przy kościołach. Ponadto wiosną do miasta przybywają nowe osoby zajmujące się żebractwem. Dlatego pracownicy MOPRu na czele z dyrektorem, Leszkiem Lewocem postanowili poruszyć temat i wyjaśnić, że dawanie pieniędzy nie zawsze służy żebrakom. Bywa bowiem, że ofiarowana jałmużna nie jest pożytkowana na zaspokojenie podstawowych celów  tylko przyczynia się do trwania w żebractwie i chęci wzbogacenia w sposób niegodziwy.

Jednocześnie dyrektor zaapelował do mieszkańców, aby informowali MOPR o osobach rzeczywiście potrzebujących pomocy, które same często nawet nie wiedzą, gdzie iść po wsparcie. Chodzi między innymi o samotnych seniorów.

Autor: AP     Źródło: Radio 5Data: 16 marca 2017

   
Tagi:

2 komentarze

  1. Browik Odpowiedz

    Pan ma dużo racji. Kiedyś bezmyślnie sięgałem do kieszeni i dawałem drobne jeśli ktoś mnie o to prosił, któregoś razu był wielki mróz, też dałem pewnemu człowiekowi odruchowo kasę. Później miałem wyrzuty sumienia, że może się upił i zamarzł gdzieś, jak na złość nie widziałem go długo po tym wydarzeniu. Na szczęście niedawno go zobaczyłem w dobrej formie, co uspokoiło moje sumienie. Teraz jeśli pomagam, to daję coś do jedzenia, bo dając kasę przyczyniam się do rozpijania tych ludzi. Pomagajmy ale z rozwagą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.