Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Pomoc przyszła w ostatniej chwili

23.10.2020

Ełk

Pomoc przyszła w ostatniej chwili. Mowa o interwencji policjantów z Oddziału Prewencji w Olsztynie, którzy pełnią służbę w Ełku.

Mundurowi w ramach swoich obowiązków kontrolują osoby przebywające na kwarantannie.

– W czasie takiej kontroli mieli odwiedzić samotnie mieszkającą starszą kobietę – Agata Kulikowska de Nałęcz – oficer prasowy ełckiej policji.

W czwartek (22.10.20) mł. asp. Dariusz Wróbel, sierż. szt. Piotr Jaremus i st. post.Radosław Olszewski pojechali pod jeden z adresów. Mimo wielu prób nie mogli nawiązać kontaktu telefonicznego ze wskazaną osobą, więc zadzwonili do niej domofonem. Tu również nikt nie odpowiedział. Policjanci rozpytali sąsiadów, ale oni także nie widzieli tej kobiety. Sprawa była niepokojąca, ponieważ chodziło o starszą osobę, która mieszka sama.

Policjanci nie wiedzieli, co się z nią dzieje, więc musieli podjąć szybkie działania.

Z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i ostrożności zapukali do jej mieszkania. Po dłuższym czasie kobieta uchyliła drzwi. Na pytanie policjantów o samopoczucie, odpowiedziała, że od jakiegoś czasu czuje się bardzo źle i mdleje. Rozmowa nie trwała długo, bo kobieta upadła i straciła przytomność. Policjanci od razu wezwali na miejsce pogotowie, a sami monitorowali stan 76-latki. Kobieta została zabrana do szpitala.

Na szczęście okazało się, że to chwilowe osłabienie.

Źródło: Radio 5
Autor: wk