Imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego 20 marca 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Katarzyna Szczęsna
Monika Tyszkiewicz

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Pomogą Brajanowi

Foto: Radio 5

Ełk

Akcje pomocy 12-letniemu Brajanowi Mroczkowskiemu organizuje społeczność szkolna Szkoły Podstawowej nr 5 w Ełku. Chłopiec, uczeń klasy piątej i zawodnik drużyny koszykarskiej Nenufar 5, na początku maja został poszkodowany w wypadku.

O zdarzeniu informowaliśmy w wiadomościach Radia 5. 12-letni Brajan jadąc rowerem przez miejscowość Barany został potrącony przez 19-latkę kierującą autem. Chłopiec przewieziony został do szpitala w Ełku, a następnie do placówki w Białymstoku. Doznał licznych obrażeń; to m.in. zmiażdżona miednica i ogólne obrażenia ciała.

Przed Brajanem długa i kosztowna rehabilitacja. Na wieść o wypadku obojętni nie pozostali nauczyciele, uczniowie- koleżanki i koledzy Brajana oraz ich rodzice. Słowem cała społeczność szkolna. Błyskawicznie skrzyknęli się, by zorganizować szereg wydarzeń, podczas których zbierane będą środki na rehabilitację kolegi. Mówią uczniowie z klasy Brajana.

– To wydarzenie poruszyło całą społeczność szkolną i jednocześnie zjednoczyło nas we wspólnych działaniach – przyznaje Iwona Juszkiewicz wychowawczyni klasy, w której uczy się Brajan.

W akcję pomocy zaangażować się może każdy. Już w sobotę (20.05) ełckie stowarzyszenie Alternatywa organizuje piknik rodzinny. Na terenach zielonych między Wyższą Szkołą Finansów i Zarządzania a Dos Patos, moc atrakcji dla całych rodzin.
– Impreza odbędzie się w ramach projektu transgranicznego realizowanego przez Stowarzyszenie- mówi Wiktor Kurczak prezes Alternatywy:

Start imprezy od godziny 14.
Na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 5 w Ełku można na bieżąco śledzić wydarzenia podczas których można przekazać środki na rehabilitację Brajana.

Wpłaty na rzecz chłopca można kierować na konto klubu Nenufar:
07 1020 4724 0000 3602 0055 2075
z dopiskiem “Brajan”

Autor: jwe     Data: 19 maja 2017

   
Tagi:

4 Komentarzy

  1. Ktoska Odpowiedz

    Super juz przy informacji o wypadku wiele osob chcialo pomoc finansowo dla rodziny bo to duze koszta lacznie z pojazdami i pobytem rodziny tam na miejscu . LUDZIE POMÓŻMY NIECH KAZDY WYŚLE TAKA KWOTE JAKA MOZE JAK KAZDY DA CHOC MALA KWOTE ALE BEDZIE NAS DUZO UZBIERA SIE LADNA SUMA !! KAZDA ZLOTOWKA SIE LICZY POKAZMY SWOJE SERCA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.