Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Pomogą seniorom w naprawach – za darmo

25.04.2019

Suwałki

Z bezpłatnej pomocy w drobnych naprawach domowych będą mogli niebawem skorzystać suwalscy seniorzy. Od 1 maja w mieście rusza program ,,Złota Rączka dla seniora”. Pomoc skierowana jest do osób starszych z terenu Suwałk, którzy mają 70 i więcej lat, a także orzeczony stopień niepełnosprawności lub samotnie prowadzą gospodarstwo domowe. Szczegóły podczas konferencji prasowej przedstawili w czwartek (25.04.19) Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk oraz Karol Świerzbin ze Stowarzyszenia Kostroma.

Wspomniana pomoc ma dotyczyć takich usług jak wymiana żarówek, osadzenie lub wymiana wyrwanych gniazdek elektrycznych, wymiana uszczelek w przeciekających kranach, odpowietrzenie kaloryferów, montaż lub wymiana zamków, ale też pomoc w konfiguracji komputera, czy innych sprzętów elektronicznych. Koszty zakupu materiałów do naprawy senior musi pokryć sam, ale fachowiec będzie mógł za niego zrobić zakupy.

W ramach programu “Złota Rączka dla seniora” zaplanowano co najmniej 1000 usług. Z usług „Złotej Raczki dla seniora” będzie można skorzystać od 1 maja.

Zgłoszenia będą przyjmowane telefonicznie pod nr 87 730 55 27 w godzinach pracy Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych, w poniedziałek, wtorek od 12.00 do 20.00, natomiast w środę, czwartek i piątek  od 8.00 do 16.00, za pomocą poczty elektronicznej pod adresem zlotaraczka@kostroma.pl, a także osobiście w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych przy ul. Kościuszki 71 w Suwałkach. Karta usługi, którą należy wypełnić, aby skorzystać z pomocy i regulamin programu są dostępne na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Suwałkach pod adresem um.suwalki.pl.

Autor: AP