Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy 23 marca 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Diana Kotarska
Diana Kotarska

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Pomysł zakazu dzieli suwalczan

Foto: radio5.com.pl

Suwałki

Szeroką dyskusję wzbudził wniosek policji o zakaz sprzedaży napojów alkoholowych od 21.00 do 6.00 w Suwałkach. Pod informacją, którą podaliśmy we wtorek (14.02) na naszej stronie internetowej pojawiło się mnóstwo komentarzy, a w sondzie na ten temat tylko w ciągu pierwszej doby wzięło udział prawie pół tysiąca internautów. Zarówno z komentarzy, jak i z głosowania, wynika że zdania na ten temat są podzielone. Zwolennicy zakazu liczą, że obostrzenia zapewnią spokój i bezpieczeństwo.

Wśród przeciwników pomysłu dominuje pogląd, że wprowadzenie ograniczeń spowoduje wzrost sprzedaży nielegalnego alkoholu.

Wniosek w sprawie ograniczenia sprzedaży alkoholu policjanci skierowali do Przewodniczącego Rady Miejskiej. Proszą o zainicjowanie prac nad stosowną uchwałą. W uzasadnieniu podają względy bezpieczeństwa. Eliza Sawko, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji powiedziała, że z pomysłem wprowadzenia ograniczenia w tym zakresie wyszli sami mieszkańcy podczas debat społecznych i korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Co więcej, za przykład miasta, gdzie (oprócz stacji paliwowych) nie ma całodobowych punktów sprzedaży alkoholu, policja podaje Łomżę. Tam bezpieczeństwo ma być wyższe.

Ten ostatni argument próbowaliśmy zweryfikować. Grzegorz Zawada, asystent prezydenta Łomży poinformował Radio 5, że miasto nie wprowadziło żadnego prawa, które ograniczałoby sprzedaż alkoholu po godzinie 21:00. Co więcej, z wiedzy jaką ma asystent wynika, że w Łomży funkcjonują sklepy oferujące alkohol po godzinie 21:00. Niemniej teraz wnioskiem policji zajmie się Rada Miasta. Zdaniem Zdzisława Przełomca, przewodniczącego trzeba zrobić wszystko, aby poprawić bezpieczeństwo w mieście. Zaznacza jednak, że nie ma podstawy prawnej wprowadzenia ograniczenia godzin sprzedaży alkoholu.

Autor: Em     Źródło: Radio 5Data: 15 lutego 2017

   
Tagi:

23 Komentarzy

 1. Pan Patryk Odpowiedz

  HAHAHAHA
  To co ta suwalska policja kłamstewka rozpowiada o Łomży?! 😀 Wtopa roku 🙂

  Proponuję zakaz sprzedaży pączków i kiełbasy po 21 bo coraz więcej grubasów na ulicach i kostka na chodnikach się zapada a wiadomo, że jak się kto nażre na noc to grubszy się robi. .

  Z innej beczki – czemu w filmach lektorem jest człowiek z wadą wymowy? 🙁

  1. smakosz Odpowiedz

   No to bądź na tyle miły i wskaż całodobowy sklep z alkoholem w Łomzy. Nie ma gdzie kupić stacje paliw zostają

   1. Pan Patryk Odpowiedz

    Jeśli nawet nie ma całodobowego sklepu z alkoholem w Łomży to wynika to z takiego a nie innego zapotrzebowania rynku. Nie trzeba pod obrady Rady Miasta rzucać projektu ingerującego w czyjąś wolność – jeśli jestem sprzedawcą i chcę sprzedawać cokolwiek po 21 i mam chętnego na taki zakup to jest to tylko i wyłącznie Nasza sprawa.

    Asystent prezydenta Łomży jasno powiedział, że z jego wiedzy wynika, że są sklepy sprzedające alkohol po 21 a więc Policja w Suwałkach używa KŁAMSTWA do propagowania swojego argumentu i jest to zarejestrowane na powyższym materiale.

 2. Powrót komuny Odpowiedz

  Prohibicja proszę państwa, wraca komuna. A efekt tego będzie taki, że wrócą pokątne bimbrownie i pijaków będzie więcej niż obecnie. To jest tak jak z narkotykami, im bardziej coś jest nielegalne tym większy jest na to popyt, który nakręca zysk i więcej jest tego na rynku, rzecz jasna czarnym. Przypominam, że czarny rynek to podstawa PKB prawie każdego państwa na świecie, no chyba jedynie oprócz Korei Północnej i Białorusi.

 3. das Odpowiedz

  aj dzieci dzieci , dodam że w krajach cywilizowanych zakupy zrobisz w sobote do 13-14 o niedzieli zapomni. Tak jest na zachodzie. a dla polaczka przeszkadza nawet ze drzewa wycinaja pod inwestycje – choo. z drzewami a komunisci niech rozaniec do reki wezmą bo wasz czas nadchodzi.

 4. AS Odpowiedz

  Po prostu suwalska policja woli wprowadzić zakaz niż pracować i mieć do czynienia z tymi rozrabiającymi w mieście (w końcu za każdym razem w takiej sytuacji jadą w drugą stronę).

 5. maniek Odpowiedz

  Chcesz się nachlać? O 20.55 bierzesz parę zgrzewek i krówki dwie. W czym problem macie? O północy kasę na flachę będziesz miał a przed 21ą jeszcze nie? Na CPN za daleko?

 6. Suwalki24 Odpowiedz

  Jesli ktoś zechce wypic browarka pójdzie kulturalnie do baru anie jak ostatni menel na ławce miedzy blokami albo w bramie a urządzając popijawke w domu ze znajomymi nie wpadnie na to o 21 tylko zaplanuje jak zawsze wczesniej i sie okupi suwlskie pijaki i lewusy może w końcu cos sie w tym miescie zmieni

 7. asd Odpowiedz

  Zieliński został wiceministrem i się suwalska policja rozpanoszyła, zakazy wprowadzać tylko chcą. Dostali nowe radiowozy to może zamiast wozić cztery litery i cwaniakować, ustawili by się przy monopolach i w miejscach gdzie najczęściej dochodzi do wykroczeń żeby takich nie było. Ale lepiej wysłać policjantów w krzaki i niech suszą bo budżet dziurawy.

 8. kolo Odpowiedz

  lepiej od razu wprowadzić stan wojenny i nikt w nocy nie będzie się szwędał po ulicach a policja wreszcie będzie mieć spokój. Skąd my to znamy zakazy dla czyjego dobra jak zechcę się nachlać to znajdę sposób a meliniarze już zacieraja ręce. A nieroby z policji niech wreszciew wysiądą z samochodów i zaczna patrolować miasto bo w nocy nikogo nie widac tak są zapracowani bo śpią w samochodach widziałem na parkingu.

 9. mieszkaniec Odpowiedz

  Bardzo proszę wprowadzić zakaz uprawiania sexu w ciągu dnia od 6.00 do 22.00. Wreszcie miałbym spokój od agresywnej kobiety.

 10. korek Odpowiedz

  Piję sporadycznie, ale to co się dzieje jest przerażające . I nie pisze tu o pijących tylko o pomysłach policji. Co to ma być? Absolutnie nie zgadzam się na zakazy sprzedaży w nocy. A niby kiedy ludzie mają pić! W dzień? W pracy? Weźcie wy się za łapanie złodziei a nie za nękanie obywateli.

 11. SUW Odpowiedz

  to niech policja wprowadzi zakaz wychodzenia z domu od 21 do 6, wtedy naprawdę będą mieli bezpiecznie bo wszyscy w chałupach będą musieli siedzieć godzina policyjna … ale mam dla nich też pomysł żeby ograniczyć wypadki na drogach jak spadnie śnieg lub deszcze zakaz jazdy autem, na pewno poprawią statystyki. TO JEST OGRANICZANIE SWOBÓD OBYWATELSKICH

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.