Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Ponad siedem tysięcy i mnóstwo prezentów

06.12.2018

Suwałki

Ponad siedem tysięcy złotych i mnóstwo słodyczy, zabawek, przyborów szkolnych, ubrań i wiele, wiele innych prezentów zebrał w czwartek (06.12) Mikołajkowy Autobus Radia 5 w Suwałkach. Dokładnie dwa autobusy, bo w tym roku, z uwagi na dużą liczbę darczyńców Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej użyczyło dwa pojazdy. Do pomocy, jak co roku włączyły się sklepy, hurtownie, zakłady pracy, instytucje państwowe i samorządowe, kupcy z całego suwalskiego targowiska, przedszkola i szkoły. W sumie osiemdziesiąt punktów. Akcją żyło niemal całe miasto. Darczyńcy hojnie dzielili się tym co mieli.

Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk

Darczyńcy:

W efekcie udało się zebrać dokładnie 7365 złotych i jak wspomnieliśmy, setki kartonów z prezentami. Wszystko trafiło do Społecznej Organizacji Przyjaciół Dzieci „Przystań”, gdzie zostanie podzielone, zapakowane i przekazane dzieciom w formie świątecznych prezentów. W piątek (07.12) na antenie Radia 5 o szczegółach opowie Marcin Butkiewicz, kierownik „Przystani”.

Tymczasem we czwartek (06.12) dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy otworzyli swoje serca i przyłączyli się do corocznej zabawy.  Podziękowania składamy też Wacławowi Batusowi i Sławomirowi Burbie, kierowcom obu autobusów za zaangażowanie i współpracę. Razem pokonali grubo ponad sto kilometrów.

Galeria zdjęć dostępna TUTAJ

Autor: AP, PF, IW