Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Porozmawiali – będzie współpraca?

21.10.2019

Suwałki

Zanosi się na poprawę relacji między suwalskim ratuszem i Jarosławem Zielińskim, posłem Prawa i Sprawiedliwości. Tak przynajmniej wynika z wypowiedzi parlamentarzysty, który dziś spotkał się z Czesławem Renkiewiczem, prezydentem miasta. Rozmowa miała dotyczyć współpracy i, w ocenie posła, była dobra. Zdaniem Jarosława Zielińskiego sytuacja w tym zakresie będzie łatwiejsza, bo posłanką przestaje być Bożena Kamińska i wpływ polityczny Platformy Obywatelskiej nie będzie już tak nasilony.

Jak kontynuował poseł, nawet wspólne uroczystości z posłanką, stawiały przedstawiciela rządu w trudnej sytuacji.  – Gdybyśmy razem występowali, musiałbym się kłócić albo słuchać, bardzo nieprzyjaznych wobec rządu, wypowiedzi – mówił Jarosław Zieliński.

Przypomnijmy, że tuż przed wyborami zarówno poseł PiS-u jak i prezydent Suwałk zarzucali sobie brak współpracy i nie stosowali przy tym eufemizmów.

O rozmowie z prezydentem poseł poinformował podczas swojej pierwszej, po wyborach, konferencji prasowej. Podczas spotkania z dziennikarzami dziękował wyborcom za poparcie. Przypomnijmy, że otrzymał ponad 40 tysięcy głosów, ponad 10 tysięcy więcej, niż w wyborach parlamentarnych w 2015 roku. Pytany o kwestie personalne rządu Prawa i Sprawiedliwości stwierdził, że za wcześnie o tym mówić. Siebie określił mianem żołnierza, który jest gotowy do pracy i walki we wskazanym odcinku i sam „nogami za miejscem w rządzie nie przebiera”.

Autor: AP