Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany 18 lutego 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Marcin Banachowski
Marcin Banachowski

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Posłanka: odmówiono mi głosu

Foto: radio5.com.pl

Suwałki

– Odmówiono mi możliwości zabrania głosu podczas obchodów Święta Niepodległości w Suwałkach – skarży się Bożena Kamińska, miejscowa posłanka Platformy Obywatelskiej. Parlamentarzystka jest tym zaniepokojona. Uważa, że nie uszanowano nie tylko jej ale też 10 tysięcy jej wyborców. Swoje stanowisko przekazała dziś miejscowym dziennikarzom.

Przypomnijmy, że w sobotę 11 listopada na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w centrum Suwałk głos zabrali: Czesław Renkiewicz, prezydent miasta, poseł Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, a w imieniu wojewody podlaskiego okolicznościowy list odczytał Roman Czepe. Z przemówieniem wystąpiła też Anna Naszkiewicz, wicemarszałek województwa podlaskiego. Obecna na miejscu Bożena Kamińska dociekała, czy i kiedy będzie mogła zabrać głos. Odpowiedzi nie uzyskała ani od prezydenta, ani od posła, ani też od pułkownika miejscowej jednostki wojskowej, do którego została odesłana.

Posłanka zapowiedziała, że będzie dochodzić wyjaśnień w tej sprawie. Radio 5 z pytaniami wystąpiło już dziś. Pod zaproszeniami na obchody podpisali się Czesłąw Renkiewicz, prezydent Suwałk i Zdzisław Przełomiec, przewodniczący Rady Miejskiej, ale organizatorów było wielu: samorząd, kombatanci, miejscowe instytucje, parafia ale też wojsko. Jak mówi Kamil Sznel, kierownik biura prezydenta Suwałk, za scenariusz obchodów odpowiadało właśnie wojsko. Prezydent poprosił jedynie o miejsce dla siebie oraz wojewody i marszałka województwa.

Z podpułkownikiem Krzysztofem Świderskim nie udało nam się dziś w tej sprawie spotkać. W rozmowie telefonicznej powiedział, że śpieszy się na poligon w Orzyszu i do tematu będzie mógł wrócić za kilka dni. Dodajmy, że podczas obchodów świąt w Suwałkach parlamentarzyści, jeśli akurat byli, mieli szanse zabrać głos. Faktem jest natomiast, że w ostatnim czasie dochodziło do podwójnych obchodów rocznicowych. Zdarzyło się, że samorząd z prezydentem oraz wojsko z wiceministrem świętowały osobno. Jarosław Zieliński otwarcie mówił, że nie można wymagać, aby jako przedstawiciel rządu uczestniczył w obchodach wespół z tymi, którzy atakują rząd i metodami niedemokratycznymi próbują dokonać puczu. Jasno dał do zrozumienia, że ma na myśli parlamentarzystkę Platformy Obywatelskiej, Bożenę Kamińską.

W kontekście świąt posłanka skarży się, że od dwóch lat nie otrzymuje zaproszeń na święta służb mundurowych, za które odpowiada poseł.

Tekst planowanego wystąpienia poseł Bożeny Kamińskiej

Autor: AP     Data: 13 listopada 2017

   
Tagi:

54 Komentarzy

  1. ziom Odpowiedz

   Przeczytaj swój komentarz ze zrozumieniem, przemyśl go i wtedy powiedz kto naprawdę kompromituje ten region. O kulturze nie wypowiem się bo nie ma tu zastosowania. Niestety…

  2. gość Odpowiedz

   Ty, robot, powiedz swojemu konstruktorowi, że musi jeszcze wiele miesięcy przepracować, bo jak na razie bardzo nieudolnie udajesz człowieka.

 1. rafcio Odpowiedz

  Ojojoj biedactwo!!
  Chyba aż popłaczę się z tego powodu że biedna Bożenka nie mogła sklecić paru zdań.
  Powiem krótko:I BARDZO DOBRZE!!!!😀

 2. Suwalczanin Odpowiedz

  A ja powiem tak ta Pani nie tak dawno mówiła ,że dla dobra miasta może nie brać udziału w świętach aby tylko wszyscy byli razem no i tak jest dziękujemy Pani. Przecież Pani chciała obalić legalnie wybrany rząd przez blokowanie sejmu.

 3. Ika Odpowiedz

  I śmieszno, i straszno,i wstyd !!!!
  Pani Bożeno,jeśli to wojsko dyrygowało ,to wiadomo kto za służbami mundurowymi stoi…Z tego samego sortu,który dyryguje rządem.
  Pan Zieliński od dawien dawna organizował oddzielne święta. Teraz mówi o jednoczeniu się???!!!
  Mówi o wzroście patriotyzmu…Ten patriotyzm widać z lotu ptaka w Suwałkach,a w Warszawie,we Wrocławiu widać…czerwony dym,ohydne hasła głoszone i pisane na transparentach.
  Dziwny jest ten świat !!!

  1. Destruction Odpowiedz

   A to dziwne bo organizatorem uroczystości w Suwałkach był Urząd Miasta….a raczej o związki z PiS trudno go posądzać. Czerwony dym, ohydne hasła i ….kuku na muniu.

 4. obywatel Odpowiedz

  To jest przykład demokratycznego rządzenia Państwem, kto przeciwko nam ten nie ma prawa głosu. Przerabialiśmy nie dawno taką demokrację. Jednoczenie narodu perz PIS. Pan Zieliński jak był w opozycji to wypowiadał się bez problemów jak inna partia rządziła. Teraz to co się dzieje to nie do pojęcia, jak coś nie po myśli naczelnika państwa Pana Kaczyśkiego, to wtedy mówią że to prowokacji. Ciemny ten naród jeszcze, piętce plus wystarczyło. Jak PiS wygra kolejne wybory to dopiero się rozkręci.

  1. Destruction Odpowiedz

   Ciemny obywatelu przecież organizatorem imprezy był Urząd Miasta…. A odkąd to Renkiewicz należy do PiS? Zastanów się trochę zanim zaczniesz wypisywać głupoty na forum.

   1. Aleksandra Odpowiedz

    Czemu się tak produkujesz pisowski trolu. Oczywiście to Prezydent odznaczał wojskowych i ich awansował? Puknij się w dekielek. Impreza była wojskowa, a za wojskiem wiadomo kto stoi i za sznurki pociąga i odznaczenia do klapy przybija. Możesz mi wierzyć, że to nie Renkiewicz

    1. Destruction Odpowiedz

     Oczywiście Renkiewicz odznaczał, awansował nawet…. i jednocześnie nie miał nic do powiedzenia. W Suwałkach puki co karty rozdaje Renkiewicz, Jakby chciał żeby Boszena sobie pogadała to by pogadała. Posłuchaj wypowiedzi choćby Sznela dziecko zanim każesz pukać się w dekielek.

     1. Aleksandra

      Oczywiście, że odznaczał Zieliński, a Sznel wyraźnie mówi, że to wojsko odpowiadało za uroczystość od a do z. I tyle w temacie.

 5. jak najmnij użalających się nad sobą posłów/posłanek Odpowiedz

  zgłoś do Tuska, jak popłaczesz, zwalisz na brak demokracji etc. to w Brukseli poruszą temat 😀 hahaaha

  Przy okazji możesz poskarżyć się, że dalej nie możesz p….ć w stołek w SOKu 😉 Jest duża szansa. Brukselki będą mieć zajęcie 🙂

 6. Wspierający Odpowiedz

  Pani Poseł a kto Pani nie przedłużył stanowiska w SOK-U itp. Widać gołym okiem ,że ktoś z Pani ugrupowania jest przeciw Pani. Pozdrawiam

  1. misiu Odpowiedz

   No przecież Anna Naszkiewicz kopie dołki pod Kamińską…A Czesław ją wspiera…czy ktoś słyszał by PO choć się jęknęła za Kamińską? Nikt ani z władz partii, ani z sejmiku ani z rady miejskiej z PO..

 7. Zyga Odpowiedz

  Już radni z miasta powinni wyjść z koalicji. Ale gdzie oni wjdą jak patrzą swoich spraw. Czyli ich posłanke kąpią a oni nic dovre.

 8. olo Odpowiedz

  Nie rozumiem skąd to czepialstwo do PiS. Organizatorem obchodów był Prezydent z Przełomcem, koniec kropka. A swoją drogą to rozgrywki w PO są brutalne. Wycinają się jak mogą. Wciągnęli w to Cześka. W zasadzie to mnie nie dziwi, bo widmo przegranych wyborów do sejmiku województwa jest bardzo realne, a to się wiąże z posadowym armagedonem. Naszkiewicz to czuje i szykuje sobie jak najlepsze miejsce na liście do parlamentu. Oczywiście musi zneutralizować Kamińską. To jest cała rozgrywka. Kamińska dla Zieliniaka nie stanowi żadnego zagrożenia, nie ten elektorat.

 9. Jawit Odpowiedz

  Wypowiedź Sznela to kpina. Prezydent dopisał do przemówień z urzędu marszałkowskiego i od wojewody a co Pani Poseł nie mógł dopisać?

 10. Zbycho Odpowiedz

  A mam takie pytanko czy Pani Poseł zgłosiła chęć zabrania głosu przed obchodami do protokołu> Czy dopiero się obudziła podczas uroczystości i wielkie larum/

 11. teresa Odpowiedz

  Bo Renkiewicz przehandlowal Bożenke za dotacje z RPO Urzędu Marszałkowskiego……ale on obrotny..jak trza to z PISem i Gorlem się dogada np. funkcja dla Szczypieniowej a jak trzeba to i byla SB…patrz Murawko jako szef komisji w radzie miejskiej

  1. olcha Odpowiedz

   radni Kaminska i Grajek są w radzie miejskiej – liczę na ich wystąpienia w tej sprawie podobnie jak w sprawie SOKu…o Naszkiewicz to nawet nie ma co się wypowiadać, bo widac gołym okiem że im gorzej dla posłe tym lepiej dla niej.

 12. Tomasz Odpowiedz

  Wiesław o jakich ty piszesz radnych z PO w mieście a tacy są? Honorowo powinni wyjść z koalicji chyba ,że grają z Panią A.N.

 13. wyborca Odpowiedz

  Zdaje się że niedawno pani poseł sama deklarowała, że jeżeli to ona jest kością niezgody która prowadzi do rozdzielania obchodów świąt w Suwałkach, to jest skłonna dla dobra sprawy zrezygnować z ich udziału (rozumiem że z przemawiania również) skąd zatem ten lament Pani Poseł,

 14. olcha Odpowiedz

  radni Kaminska i Grajek są w radzie miejskiej – liczę na ich wystąpienia w tej sprawie podobnie jak w sprawie SOKu…o Naszkiewicz to nawet nie ma co się wypowiadać, bo widac gołym okiem że im gorzej dla poseł tym lepiej dla niej.

 15. Destruction Odpowiedz

  Do Aleksandra. Rozumiem twoją nienawiść do PiS ale w tym przypadku Kamińską po prostu wykolegowali jej właśni kolesie. Naszkiewicz, Przełomiec i Renkiewicz….Boszena idzie w odstawkę. Zielińskiemu ona nie zagraża. Nie ten elektorat. Ja też nie jestem fanem PiS ani Zielińskiego ale w walce z nim nie wolno grać zgranymi kartami jak posłanka Kamińska czy Czesław Renkiewicz (o twarzy Drejera)

 16. SpecOps Odpowiedz

  Ta Pani to niech lepiej na Kilimandżaro idzie ;-), albo mówisz A, albo B, a nie kiedy pasuje to okupujemy sejm, a kiedy strategia nie działa i trzeba zadbać o własny lokalny kapitał wyborczy to chcemy brać udział w organizowanych przez straszną, okrutną, niedemokratyczną władzę uroczystościach. Trzeba się zdecydować czy jesteśmy do końca za robieniem cyrku w Warszawie, czy chcemy działać lokalnie na rzecz naszej społeczności. Dwa lata do wyborów i widzę, że zaczynamy odczuwać ciepełko pod krzesłem. Słaba polityka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.