Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Postraszyli mistrza Polski

07.11.2019

Suwałki / Kędzierzyn-Koźle

W zaległym meczu 1. kolejki PlusLigi Ślepsk Malow Suwałki przegrał z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 1:3 (25:21, 20:25, 20:25, 25:27). MVP środowego spotkania został atakujący gospodarzy, Łukasz Kaczmarek.

Faworytem meczu była Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle, ośmiokrotny mistrz kraju. Siatkarze Ślepska udowodnili jednak, że nie mają zamiaru odgrywać roli outsidera PlusLigi. Najpierw pokonali Asseco Resovię Rzeszów 3:1, a w 2. kolejce postawili opór wicemistrzom Polski z Warszawy.

Pierwsza partia przebiegała pod znakiem wyrównanej gry z obu stron, ze wskazaniem na gospodarzy. Początek premierowej odsłony należał m.in. do środkowych ZAKSY, którzy udowadniali, że zwycięstwa z Będzinem i Jastrzębskim Węglem nie były przypadkowe. Podopieczni Andrzeja Kowala, w końcówce seta znacznie przyspieszyli grę, co pozwoliło zwyciężyć do 21 punktów. Suwalczanie popełniali zdecydowanie mniej błędów i skutecznie punktowali kędzierzynian, którzy mieli problem w przyjęciu.

W kolejnych odsłonach obraz gry diametralnie się zmienił. Mistrzowie Polski zdominowali siatkarzy Ślepska. Biało-niebiescy zaliczali natomiast przestoje w punktowaniu, co sprawiło, że rywale odrobili straty i wyszli na prowadzenie. Świetnie spisywał się Benjamin Toniutti, rozgrywający ZAKSY, którzy dokonywał cudów w grze obronnej, a do tego skutecznie kierował grą skrzydłami.

Czwarty set ponownie wlał w serca suwalskich kibiców odrobinę nadziei. Biało-niebiescy weszli na poziom, który prezentowali w pierwszej partii, dzięki czemu uzyskali piłkę setową. Kędzierzynianie, po dramatycznej końcówce, mieli jednak asa w postaci Łukasza Kaczmarka, który skutecznymi atakami poprowadził mistrza Polski do końcowego zwycięstwa.

Warto dodać, że suwalczanie rozegrali 2 trudne spotkania w 3 dni.


Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (21:25, 25:20, 25:20, 27:25)

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Smith, Toniutti, Śliwka, Wiśniewski, Kaczmarek, Parodi, Zatorski (L) oraz Stępień, Semeniuk, Baroti, Rejno

Ślepsk Malow Suwałki: Gonciarz, Szerszeń, Siek, Bołądź, Klinkenberg, Takvam, Filipowicz (L) oraz Szwaradzki, Rudzewicz, Rohnka, Tuaniga, Stańczak (L)

MVP: Łukasz Kaczmarek (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

Źródło: Ślepsk Malow Suwałki
Autor: DB