Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Postrzelony policjant w stanie ciężkim. Jest śledztwo.

21.05.2019

Szczytno

Jako ciężki określają lekarze stan funkcjonariusza postrzelonego podczas zajęć w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Do zdarzenia doszło w poniedziałek (21.05) po południu na zamkniętej strzelnicy, podczas przeprowadzania zajęć z użycia broni palnej.

Jak poinformował Krzysztof Stodolny, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie, z zabezpieczonego dotychczas przez śledczych materiału wynika, że 45-letni instruktor, funkcjonariusz policji z długoletnim stażem, prowadził szkolenie policjantów z kursu podstawowego.

Podczas demonstrowania sposobu oddawania strzałów z broni typu glock, został oddany przez tego funkcjonariusza pojedynczy strzał.

Pocisk trafił w biodro 29-letnią policjantkę, a następnie w brzuch 30-letniego policjanta. Oboje przebywają w szpitalu. Stan funkcjonariuszki jest stabilny. Podczas przeprowadzonej operacji zabezpieczono pocisk, który trafił w mężczyznę.

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną wypadku. Sprawę wyjaśnia prokuratura i Biuro Spraw Wewnętrznych Policji.

Zabezpieczono broń, z której oddano strzał, amunicję, monitoring, stosowną dokumentację z prowadzonych zajęć i rozpoczęto przesłuchiwania świadków. Przeprowadzone badanie wykazało, że gdy doszło do wypadku instruktor prowadzący zajęcia na strzelnicy był trzeźwy.

Jak dodaje Krzysztof Stodolny, wszczęte zostanie śledztwo ws. niedopełnienie obowiązków służbowych przez funkcjonariusza policji oraz o nieumyślne spowodowanie obrażeń ciała. Pierwsze z nich zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Radio 5
Autor: wk,mp,jwe