Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Potańcówka z Marszałkiem

24.08.2018

Suwałki

Potańcówka z Marszałkiem odbyła się w piątek (24.08.18) w Parku Konstytucji 3 Maja w Suwałkach. Nie zabrakło polki, oberka, tanga, slowfoxa czy walca. Wszystko w wykonaniu Orkiestry Tanecznej Bonanza. Muzycy wykonali utwory między innymi: Henryka Warsa, Jerzego Petersburskiego czy Fanny Gordon. – Jest to okazja, żeby dobrze się pobawić – mówi Ewa Sidorek, zastępca prezydenta Suwałk.

Impreza nawiązywała do klimatu międzywojennej Polski. Można było zobaczyć kobiety ubrane w luźne sukienki koktajlowe, ze sznurami pereł, szalami z piór, rękawiczkami oraz kapeluszami i opaskami. Mężczyźni z kolei zaprezentowali się w filcowych kapeluszach, frakach, smokingach oraz skórzanych rękawiczkach. Jak mówili uczestnicy potańcówki, stroje z lat 20-tych były bardzo kobiece.

Zebrani tańczyli, uczyli się kroków, a także mogli wziąć udział w konkursie na najlepszą stylizację z lat 20-tych i 30-tych XX wieku. Potańcówka z Marszałkiem, to kolejne wydarzenie w ramach świętowania 99. rocznicy wyzwolenia Suwałk. Później, przed ratuszem miejskim, odbyło się widowisko historyczne pod tytułem „Suwalszczyzna 1918-1919, Sto Lat Niepodległej”. Był to multimedialny pokaz światło-dźwięk z udziałem członków grupy rekonstrukcji historycznej „Garnizon Suwałki” i klubu Grenadierius z Litwy. To opowieść o trudnej drodze Suwalszczyzny do wolności, ilustrowana archiwalnymi fotografiami, dokumentami, fragmentami wspomnień i scenami filmowymi.

Autor: IW

Źródło: Radio 5, UM Suwałki