Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Potrącenie, pijany kierowca i zatrzymane prawo jazdy – piscy policjanci podsumowali weekend

28.09.2020

Pisz

Potrącenie na przejściu dla pieszych, pijany kierowca i zatrzymanie prawa jazdy za prędkość. Piscy policjanci podczas minionego weekendu mieli dużo pracy.

Najpoważniej wyglądało zdarzenie drogowe, do którego doszło w piątek (25.09.20) przed 13.00 na przejściu dla pieszych na ul. Kościuszki w Piszu.

Anna Szypczyńska – oficer prasowy piskiej policji.

Kierująca pojazdem marki Man potrąciła 57-letnią mieszkankę Pisza przechodzącą przez ulicę po przejściu dla pieszych. Kobieta trafiła do szpitala. Na szczęście pokrzywdzona nie doznała poważniejszych obrażeń. Skończyło się jedynie na potłuczeniach.

Kierująca pojazdem 36-letnia mieszkanka Białegostoku, została ukarana mandatem.

Kilka minut wcześniej na ul. Gdańskiej w Piszu, patrol drogówki zatrzymał do kontroli lexusa.

Za kierownicą siedział 55-letni mieszkaniec piskiej gminy.

Już po otwarciu drzwi policjanci nie mieli żadnych wątpliwości, że kierowca jest pod działaniem alkoholu. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości 55-latkowi grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę (27.09.20) po godz. 9.00 policjanci piskiej drogówki w miejscowości Jeglin zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Mercedes-Benz.

Kierował nim 53-letni obywatel Niemiec. Miał na liczniki 99 km/h przy ograniczeniu prędkości do 40 km/h.

Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, ukarali mandatem i nałożyli 10 punktów karnych.

Źródło: Radio 5
Autor: wk