Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Potrącenie rowerzysty na przejściu. Na pomoc ruszył strażak

16.09.2020

Ełk

Widząc wypadek, bez chwili wahania ruszył na ratunek – mowa o zastępcy dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ełku.

Kapitan Krzysztof Sienkiewicz – bo o nim mowa – udzielił pierwszej pomocy medycznej rowerzyście potrąconemu na przejściu dla pieszych na ul. Suwalskiej w Ełku.

Do zdarzenia doszło we wtorek (16.09) kilkanaście minut po godz.12.00 w okolicy skrzyżowania z Bema. To nieopodal komendy ełckich strażaków.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia – relacjonuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ełku Jarosław Pieszko.  – Działania strażaków w tym przypadku to pierwsza pomoc medyczna dla rowerzysty, po czym, po zaopatrzeniu urazów, został on przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego – dodał Jarosław Pieszko.

Po badaniach w szpitalu okazało się, że obrażenia rowerzysty nie były groźne.

Policjanci ustalili okoliczności tej kolizji.

Zawinił kierowca BMW, który nie ustąpił pierwszeństwa cykliście – poinformowała Agata Kulikowska de Nałęcz, oficer prasowy ełckiej policji.

To kolejna sytuacja w ostatnim czasie, gdy kapitan Krzysztof Sienkiewicz z ełckiej straży pożarnej jest świadkiem zdarzenia drogowego i – jako pierwszy rusza by nieść pomoc.

Dwa tygodnie temu (03.09) udzielił pierwszej pomocy nastolatce potrąconej na ul. Kilińskiego w Ełku. Mówi Jarosław Pieszko:

Dodajmy, że wówczas 15-latka ze złamaniami przetransportowana została do szpitala. Kierującej, która potrąciła pieszą na oznakowanym przejściu mając czerwone światło, policjanci zatrzymali prawo jazdy.

Źródło: KPP w Ełku, KP PSP w Ełku
Autor artykułu: jwe