Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Potrącił rowerzystę i uciekł- jest decyzja o tymczasowym areszcie

21.07.2020

Pomorze/Ełk

Jest decyzja o tymczasowym aresztowaniu kierowcy podejrzanego o potrącenie rowerzysty i ucieczkę z miejsca wypadku. Poszkodowany z obrażeniami zagrażającymi życiu trafił do szpitala. Do zdarzenia doszło 3 lipca na drodze w miejscowości Pomorze w gminie Giby- o czym informowaliśmy w wiadomościach Radia 5.

31-letni mieszkaniec powiatu ełckiego podejrzany jest o to, że kierując vw nie dostosował prędkości do warunków drogowych i potrącił jadącego w tym samym kierunku rowerzystę. -Poszkodowany doznał poważnych obrażeń klatki piersiowej i pleców, zagrażających jego życiu – informuje Prokuratura Rejonowa w Sejnach.

Z ustaleń śledczych wynika, że kierowca samochodu po potrąceniu rowerzysty zbiegł z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy pokrzywdzonemu. Zatrzymany został po kilku dniach na terenie Ełku. 31-latek usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego i oddalenia się z miejsca zdarzenia. Mieszkaniec powiatu ełckiego przyznał się do zarzucanego mu czynu. Grozi mu od 2 do 12 lat pozbawienia wolności oraz orzeczenie dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Na wniosek prokuratora sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące z możliwością zmiany na poręczenie majątkowe.
Wkrótce do sądu trafi akt oskarżenia w tej sprawie.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Suwałkach
Autor: jwe