Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Powalone drzewa i zerwane dachy

22.06.2018

Region

Ze skutkami nawałnicy zmagali się minionej nocy (21-22.06) strażacy z regionu. Silny wiatr zerwał dach z budynku w Zajdach koło Olecka. W podsuwalskiej Małej Hucie od zerwanej linii energetycznej zapaliła się łąka. Trawa płonęła też w podsuwalskim Płocicznie. Wszystkie jednostki PSP na Suwalszczyźnie wyjeżdżały do usuwania połamanych drzew i gałęzi. W Augustowie takich wyjazdów było 9. Spokojniej było w Sejnach i Gołdapi, gdzie strażacy zanotowali jednostkowe wiatrołomy.

Po czwartkowych (21.06) silnych podmuchach wiatru ełccy strażacy interweniowali 7 razy. Większość zgłoszeń w powiecie ełckim  dotyczyło powalonych na drogi drzewa. Tak było m.in. w miejscowościach Bartosze, Grabnik, Garło. Dwie interwencje strażacy odnotowali w Ełku na ul. Suwalskiej i Jagiełły. Jak informuje Radio 5 dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ełku, w miejscowości Miluki wiatr częściowo zerwał dach na budynku gospodarczym.

– W powiecie piskim odnotowano 20 interwencji. Strażacy usuwali 7 drzew, które tarasowały drogi oraz zerwane gałęzie, m.in. w okolicach Wierzbin, w Orzyszu, Piszu Wejsunach, Rostkach i Klusach – informuje Józef Baranowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piszu.

Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Źródło: KPPSP  Ełk, KMPSP Suwałki, KPPSP Augustów, KPPSP Olecko, KPPSP Pisz 
Autor artykułu: ate, AP