Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza 19 stycznia 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Powitali 2017 rok

Foto: radio5.com.pl, Augustów - augustów24.pl, Olecko - Józef Kunicki, UM Olecko, Gołdap - goldap.info

Region

SUWAŁKI

Kolejny sylwestrowy wieczór pod chmurką w Suwałkach za nami. Przy utworach Lanberry i bitwie DJ’ów – Andy Tass kontra Thomas Trocknett – bawili się w zebrani na Placu Marii Konopnickiej mieszkańcy Suwalszczyzny. Ze sceny można było usłyszeć takie przeboje jak „Podpalimy świat” , „Piątek” i „Każdy moment”. Jak powiedziała Radiu 5 Małgorzata LANBERRY Uściłowska – rok 2016 to czas ogromnych zmian w jej życiu, na nowy rok życzy zaś wszystkim słuchaczom Radia 5 wielu miłych niespodzianek.

O północy tradycyjnie już życzenia zebranym złożył Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk i Zdzisław Przełomiec, przewodniczący Rady Miejskiej.

Wyjątkowego i owocnego roku życzyła mieszkańcom Suwalszczyzny Bożena Kamińska, parlamentarzystka.

EŁK

Ełczanie wspólnie pożegnali stary i przywitali Nowy Rok. Zgodnie z tradycją w mieście odbył się tak zwany sylwester „pod chmurką”. Zabawa na Placu Jana Pawła II rozpoczęła się o godzinie 23:00. Na scenie plenerowej wystąpili muzyk i aranżer Marcin Roszkowski oraz DJ Grace. Ełczanie chętnie bawili się w rytm muzyki, a wspólna zabawa skłania do składania noworocznych życzeń.

Życzenia mieszkańcom złożył również Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku.

Tradycyjnie podczas powitania nowego – 2017 roku nie mogło zabraknąć pokazu sztucznych ogni. Zabawa zakończyła się około 1.00 w nocy.

GIŻYCKO

Również mieszkańcy Giżycka wspólnie przywitali Nowy Rok. „Sylwester pod Chmurką” odbył się przy Pasażu Portowym, a czas do północy odmierzał zegar umieszczony na pylonie kładki spacerowej. Podczas imprezy zagrał na żywo Military Band. Nie zabrakło też pokazu fajerwerków. Życzenia mieszkańcom złożył Wojciech Iwaszkiewicz, burmistrz miasta.

A czego na nowy – 2017 rok życzą mieszkańcy Giżycka?

AUGUSTÓW

Nowy Rok pod chmurką czyli na Rynku Zygmunta Augusta powitali też mieszkańcy Augustowa. Była zabawa z zespołem AGE, pokaz ogni i życzenia od Wojciecha Walulika, burmistrza miasta.

Mieszkańcy Olecka i Gołdapi Nowy Rok wspólnie przywitali w niedzielę (01.01).

OLECKO

W Olecku zabawa „pod chmurką” odbyła się na Placu Wolności. Była dyskoteka z DJ-em Lolkiem, ognisko i pokaz sztucznych ogni. Noworoczne życzenia mieszkańcom złożył Wacław Olszewski, burmistrz Olecka.

GOŁDAP

W Gołdapi noworoczny pokaz sztucznych ogni odbył się w centrum. Mimo padającej mżawki, tak jak co roku, przyciągnął wielu mieszkańców powiatu i turystów. Trwał około 20 minut. Pokaz poprzedził występ lokalnego zespołu Klezmer. Tomasz Luto, burmistrz Gołapi złożył też wszystkim noworoczne życzenia.

Autor: P.K., K.Sz., jwe, bz, Em     Źródło: Radio 5Data: 1 stycznia 2017

   
Tagi:

3 Komentarzy

  1. Sejny Odpowiedz

    Wszystkie miasta świętują tylko nie Sejny tu miastem rządzi burmistrz który oszczędza kosztem mieszkańców, zabrakło ozdób świątecznych, jest choinka miejska z kilkoma swiecidelkami zrobiona chyba z myślą żeby turyści odwiedzający Sejny wiedzieli w jakim ubogim mieście się znajdują, sylwestra pod chmurką też zabrakło, płacimy podatki do urzędu miasta i nam też coś się od miasta należy jeżeli to przerasta burmistrza to zawsze można ustąpić miejsce innym

  2. Sławek Odpowiedz

    Ważne osoby złożyły życzenia. Natomiast wicemin. Jarosław Z. wypiął się na Suwalczan, ma nas głęboko gdzieś.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.