Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy 22 kwietnia 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Tomek Suchocki
Tomek Suchocki

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Powitali 2017 rok

Foto: radio5.com.pl, Augustów - augustów24.pl, Olecko - Józef Kunicki, UM Olecko, Gołdap - goldap.info

Region

SUWAŁKI

Kolejny sylwestrowy wieczór pod chmurką w Suwałkach za nami. Przy utworach Lanberry i bitwie DJ’ów – Andy Tass kontra Thomas Trocknett – bawili się w zebrani na Placu Marii Konopnickiej mieszkańcy Suwalszczyzny. Ze sceny można było usłyszeć takie przeboje jak „Podpalimy świat” , „Piątek” i „Każdy moment”. Jak powiedziała Radiu 5 Małgorzata LANBERRY Uściłowska – rok 2016 to czas ogromnych zmian w jej życiu, na nowy rok życzy zaś wszystkim słuchaczom Radia 5 wielu miłych niespodzianek.

O północy tradycyjnie już życzenia zebranym złożył Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk i Zdzisław Przełomiec, przewodniczący Rady Miejskiej.

Wyjątkowego i owocnego roku życzyła mieszkańcom Suwalszczyzny Bożena Kamińska, parlamentarzystka.

EŁK

Ełczanie wspólnie pożegnali stary i przywitali Nowy Rok. Zgodnie z tradycją w mieście odbył się tak zwany sylwester „pod chmurką”. Zabawa na Placu Jana Pawła II rozpoczęła się o godzinie 23:00. Na scenie plenerowej wystąpili muzyk i aranżer Marcin Roszkowski oraz DJ Grace. Ełczanie chętnie bawili się w rytm muzyki, a wspólna zabawa skłania do składania noworocznych życzeń.

Życzenia mieszkańcom złożył również Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku.

Tradycyjnie podczas powitania nowego – 2017 roku nie mogło zabraknąć pokazu sztucznych ogni. Zabawa zakończyła się około 1.00 w nocy.

GIŻYCKO

Również mieszkańcy Giżycka wspólnie przywitali Nowy Rok. „Sylwester pod Chmurką” odbył się przy Pasażu Portowym, a czas do północy odmierzał zegar umieszczony na pylonie kładki spacerowej. Podczas imprezy zagrał na żywo Military Band. Nie zabrakło też pokazu fajerwerków. Życzenia mieszkańcom złożył Wojciech Iwaszkiewicz, burmistrz miasta.

A czego na nowy – 2017 rok życzą mieszkańcy Giżycka?

AUGUSTÓW

Nowy Rok pod chmurką czyli na Rynku Zygmunta Augusta powitali też mieszkańcy Augustowa. Była zabawa z zespołem AGE, pokaz ogni i życzenia od Wojciecha Walulika, burmistrza miasta.

Mieszkańcy Olecka i Gołdapi Nowy Rok wspólnie przywitali w niedzielę (01.01).

OLECKO

W Olecku zabawa „pod chmurką” odbyła się na Placu Wolności. Była dyskoteka z DJ-em Lolkiem, ognisko i pokaz sztucznych ogni. Noworoczne życzenia mieszkańcom złożył Wacław Olszewski, burmistrz Olecka.

GOŁDAP

W Gołdapi noworoczny pokaz sztucznych ogni odbył się w centrum. Mimo padającej mżawki, tak jak co roku, przyciągnął wielu mieszkańców powiatu i turystów. Trwał około 20 minut. Pokaz poprzedził występ lokalnego zespołu Klezmer. Tomasz Luto, burmistrz Gołapi złożył też wszystkim noworoczne życzenia.

Autor: P.K., K.Sz., jwe, bz, Em     Źródło: Radio 5Data: 1 stycznia 2017

   
Tagi:
Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.