Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Powstaną nowoczesne obiekty sportowe

18.07.2017

Około 8 mln złotych będzie kosztowała budowa hali sportowej przy Zespole Szkół Sportowych przy ul. Suwalskiej w Ełku. Ratusz na ten cel pozyskał dofinansowanie w kwocie 3,5 mln złotych z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Obecna hala Zespołu Szkół Sportowych z lat 60, która kilka lat temu została wyremontowana pozostanie.
– Obok powstanie nowoczesny obiekt – mówi Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku.

Jak dodaje Andrukiewicz, przetarg na budowę hali zostanie ogłoszony jesienią. Wtedy też ruszą prace.

I to nie jedyna tak duża inwestycja sportowa w Ełku. Samorząd planuje również budowę obiektu sportowego przy obecnym Gimnazjum nr 2 przy ul. Koszykowej, a od 1 września Szkole Podstawowej nr 1.

Dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki pozyskał również giżycki i gołdapski ratusz.

Profesjonalna infrastruktura sportowa powstanie przy Zespole Szkół nr 1 oraz Szkole Podstawowej nr 4 w Giżycku. O szczegółach mówi burmistrz grodu nad Niegocinem – Wojciech Iwaszkiewicz.

W Gołdapi w ramach dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki powstanie kompleks boisk przy Szkole Podstawowej nr 3 im. T. Kościuszki.

Zadowolenia z otrzymanego dofinansowania nie kryje Tomasz Luto, burmistrz miasta. Jak mówi reporterowi Radia 5 włodarz, to bardzo potrzebna inwestycja sportowa przy gołdapskiej „trójce”.

Środki na budowę lub modernizację infrastruktury sportowej otrzymały też Bartoszyce, Kętrzyn, Lidzbark Warmiński i Nidzica.