Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Powstanie pumptrack, place zabaw doczekają się modernizacji

19.02.2020

Gołdap

Znamy inwestycje, które zrealizowane zostaną w ramach Budżetu Obywatelskiego w Gołdapi.

Przypomnijmy BO to narzędzie, w ramach którego mieszkańcy wskazują projekty ważne z punktu widzenia obywateli i dokonują ich wyboru w głosowaniu. Co ważne, wybrane działania finansowane są z budżetu miasta.

Projektem, który zdobył najwięcej głosów w edycji 2020 na terenie miasta jest „Budowa rowerowego placu zabaw typu pumptrack”. Ta propozycja zdobyła poparcie 606 osób. Pumptrack, to specjalny tor przeszkód do jazdy rowerem. Powstanie na placu nad rzeką przy ul. Lipowej w Gołdapi.

Mieszkańcy zdecydowali, że na terenie wiejskim zrealizowana zostanie „Przebudowa i modernizacja placów zabaw w miejscowościach Babki i Żelazki”. Tę inwestycję wskazało 113 osób.

W ramach Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy decydowali o wydatkowaniu kwoty 150 tys. zł. Inwestycja realizowana na terenie miasta kosztować będzie około 100 tys. zł, a w gminie wiejskiej Gołdap 50 tys. zł.

Łącznie w głosowaniu na wszystkie propozycje udział wzięło ponad 1700 mieszkańców Gminy Gołdap. 97% głosów oddanych zostało przez internet.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: jwe