Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Powstanie punkt obsługi klienta

09.09.2019

Suwałki

Punkt obsługi klienta Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa powstanie w Suwałkach. Stosowne porozumienie w tej sprawie podpisali w poniedziałek (09.09.19) w Suwałkach Czesław Renkiewicz, prezydent miasta i Marcin Szczudło, wiceprezes Zarządu PGNiG Obrót Detaliczny.
To ważna wiadomość dla osób, które podłączyły, lub chcą podłączyć, swoje domostwo do sieci gazowej. Dzięki temu wszelkie formalności będą mogli załatwić na miejscu – w Suwałkach. Wcześniej podpisanie umowy na dostawę gazu wymagało wyjazdu do Ełku. Punkt zacznie funkcjonować w tym miesiącu. Będzie się mieścił w siedzibie Parku Naukowo-Technologicznego. Dokładny harmonogram jego pracy ratusz poda w najbliższych dniach. Obaj sygnatariusze podpisanego w poniedziałek (09.09.19) porozumienia zachęcali do ogrzewania domów gazem. Podnosili względy ekologiczne i mówili o spadających cenach tego paliwa. Czesław Renkiewicz podkreślał, że od kilku lat swój dom ogrzewa gazem i chwali sobie takie rozwiązanie.

Do, powstałej przed paroma laty, sieci gazowej w Suwałkach podłączonych jest około 300 domostw. Zainteresowanie paliwem jednak cały czas rośnie, szczególnie w zabudowie rozproszonej, gdzie nie dotarła sieć grzewcza Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

Autor: AP