Imieniny: Donata, Gizeli, Łukasza 17 lutego 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Tomek Suchocki
Tomek Suchocki

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Pożar ciężarówek – nie żyje dwóch kierowców

Foto: OSP Raczki

Janówka

Dwie osoby nie żyją – to tragiczny bilans wypadku drogowego na obwodnicy Augustowa, na wysokości miejscowości Janówka. Ofiary to kierowcy dwóch ciężarówek. Ich tożsamość nie jest jeszcze znana. 

Do wypadku doszło we wtorek (16.08) około godz. 23.00. W wyniku zderzenia ciężarówki zapaliły się. Pojazdy spłonęły całkowicie. Po ugaszeniu pożaru w kabinach strażacy znaleźli ciała kierowców. Jedna z ciężarówek była prawdopodobnie na łotewskich numerach rejestracyjnych, druga na tureckich.

Okoliczności i przyczyny wypadku badają policjanci. Jak mówi Radiu 5 podinspektor Andrzej Baranowski, rzecznik prasowy Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku wstępne ustalenia wskazują, że do wypadku doszło kiedy kierowca ciężarówki jadącej w kierunku Augustowa wyprzedzał.

Obwodnica Augustowa jest całkowicie zamknięta dla ruchu. – Ruch odbywa się tak zwaną starą krajową ósemką – mówi Radiu 5 Rafał Malinowski, rzecznik białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Jak informują nas kierowcy sznur ciężarówek jadących w stronę Augustowa kończy się w gminie Nowinka.

Aktualizacja: Obwodnica Augustowa została odblokowana w środę około godz. 15.00.

 

Autor: Em     Źródło: KPPSP Augustów, OSP RaczkiData: 17 sierpnia 2016

   
Tagi:

5 Komentarzy

  1. MM Odpowiedz

    Dalej budujmy drogi bez poboczy, bez możliwości wyprzedzania choćby na kawałku drogi (system 2+1), dalej nie budujmy dróg serwisowych dla koparek, traktorów, rowerów itp tak by nie musiały wjeżdżać na główną drogę …… Mówię tutaj o nowych drogach krajowych…. U nas nie tylko kierowcy to idioci…. drogowcy i planiści także…..

  2. kierowca Odpowiedz

    Na odcinku Raczki -Augustów mowa o obwodnicy, powinien być zakaz wyprzedzania dla samochodów ciężarowych tam jest wiele źle oznakowanych odcinków gdzie przerywana linia a za chwilę coś z naprzeciwka wyjeżdża z lekkiego łuku drogi niech zaczną dobrze rysować linie poziome a nie wg planów na papierku i będzie ok…. to samo jest na obwodnicy szczuczyna i Stawiask złe oznakowanie poziome…

  3. ntyjtyjtjn Odpowiedz

    na szczescie kamikadze w ciezarowkach maja w koncu swoja droge , przynajmniej miedzy augustowem a suwałkami jest bezpieczniej . Tam niech sobie wyprzedzaja nawet cztery pod rzad. gaz do dechyi krzyz na droge

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.